Антикризовий захист лікарів у Польщі: як це працює?

Антикризовий захист лікарів у Польщі: як це працює?

Поки в країнах пострадянського простору лікарі думають, як їм захистити себе та свої родини від епідемії та фінансового краху, у Польщі про ці проблеми навіть не чули. Лікарі в цій країні захищені та спокійні – вони впевнені в завтрашньому дні, тому що про них піклуються органи лікарського самоврядування та держава. Зараз ми розповімо про те, які заходи вжито в цій країні для захисту лікарів.

Для іноземців, які працюють і проживають у Польщі, безпрецедентні обмеження, пов’язані із загрозою поширення епідемії, принесли чимало хвилювань. Закрилися на карантин усі державні установи, відповідно процес видання документів, які служать підставою для перебування та роботи в країні, призупинено. Звичайно, ця проблема торкнулася й лікарів.

Раніше ми вже повідомляли про те, що для роботи лікарем у Польщі необхідно отримати спеціальний документ – Право на лікарську практику (PWZ). За Законом PWZ може бути виданий тільки за наявності в лікаря документа, що є підставою для проживання та роботи в країні. Це або робоча віза, або посвідка на проживання, яку в народі називають картою побиту. Причому строк дії PWZ не може перевищувати строку дії карти побиту або візи.

Наприклад, у лікаря є посвідка на проживання на 3 роки, строк її дії закінчується 1 червня 2020 р., значить, і його PWZ діє до 1 червня 2020 р. Раніше, до введення надзвичайних заходів, лікарі-іноземці спокійно, заздалегідь подавши документи на продовження посвідки на проживання, отримували його вчасно, а потім без проблем подовжували PWZ у регіональних лікарських палатах.

Однак після зупинення роботи всіх державних установ у зв’язку із загрозою епідемії отримати документи, що служать підставою для проживання та роботи в Польщі, стало неможливо. Таким чином, для деяких іноземних лікарів виникла загроза тимчасового призупинення PWZ, причому із причин, що зовсім не залежать від них. Але Польща – це країна, де проблеми не створюють, а вирішують, причому швидко й злагоджено.

Про лікарів-іноземців, які працюють у Польщі, подбало лікарське співтовариство в особі Головної лікарської палати. Про це нам повідомили колеги, які працюють у Польщі та перебувають на території країни на підставі карти тимчасової посвідки на проживання. У деяких із них строк дії цієї карти скоро закінчується. Безумовно, вони подали документи на отримання нової карти заздалегідь. Але установи, що видають цей документ, не працюють.

У зв’язку з такою патовою для наших лікарів ситуацією Головна лікарська палата, яка веде реєстр лікарів і стежить за строком дії їх PWZ, надіслала всім лікарям, у яких закінчується строк дії даного документа, листа, у якому повідомила, що лікарі-іноземці можуть продовжити PWZ незалежно від строку дії візи або карти тимчасової посвідки на проживання на весь період епідемії + 1 місяць.
Цей крок доброї волі з боку Головної лікарської палати говорить про те, що лікарів у Польщі цінують, і якщо в них виникають проблеми, то лікарське співтовариство намагається допомогти в їхньому вирішенні. Польські лікарі не кидають колег напризволяще, їм простягають руку допомоги, а це дуже важливо для іноземця.

Багато лікарів-іноземці постійно відчувають бажання польських колег допомогти – вони дарують підручники для підготовки до іспитів, допомагають порадою в роботі та навчанні, запрошують у гості, щоб познайомити зі своїм побутом. І якщо говорити відверто, зараз, у період епідемії, коли безліч лікарень закрита на карантин і лікарі працюють набагато менше, ніж у звичайні часи, лікарі-іноземці продовжують отримувати зарплату в повному обсязі.

Якщо говорити в цілому, то, наприклад, питання із захисними костюмами та іншими необхідними атрибутами в Польщі навіть не обговорюється – вони просто є, навіть у тих лікарнях, які не приймають інфекційних хворих. Крім того, у будь-який момент лікар може пройти тест на наявність SARS-CоV-2.

Із початком уведення суворих заходів, спрямованих проти епідемії

Головна лікарська палата підсилила допомогу для лікарів. Їм пропонується додаткова психологічна, юридична та, найголовніше, фінансова підтримка. Працює спеціальна гаряча лінія для лікарів, за допомогою якої можна з’ясувати всі питання, пов’язані із захистом у цей важкий період.

Лікарям, які згодні допомагати в протистоянні епідемії, регіональні лікарські палати покривають витрати на житло та проїзд. Лікар залучається до такої роботи на 3 місяці. За кожен місяць лікар отримує подвійну ставку + у кінці 3 місяців роботи 10 тис. зл. компенсації. Причому залучають не тільки лікарів із повним PWZ, але й лікарів-стажистів, із частковим PWZ.

Як бачите, лікар у Польщі повністю захищений від ризиків, пов’язаних з епідемією та фінансовими проблемами. Крім того, польське суспільство поважає цю професію, розуміючи її цінність. А це є безцінним.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши