Програма для лікарів-стоматологів:

«ОТРИМАННЯ ПРАВА НА ЛІКАРСЬКУ ПРАКТИКУ В ПОЛЬЩІ»

Європейським Фондом Розвитку Медицини та Освіти ЄВРОМЕД ініційований унікальний Проект «ЄВРОПА МЕДИЧНА», який надає інформаційну, організаційну та освітню допомогу лікарям-стоматологам в процедурі легалізації медичних дипломів, а також, в подальшому офіційному працевлаштуванні до державних клінік і приватних стоматологічних кабінетів Республіки Польща.

Для самостійної реалізації, процес отримання права на лікарську практику в Польщі є досить довгим і складним комплексом документальних та навчальних процедур, які часто вимагають обов’язкового проживання на території Республіки Польщі. В результаті цього виникають закономірні фінансові труднощі, так як офіційне працевлаштування з іноземним дипломом, що не пройшов процедуру нострифікації, неможливе ні за однією з медичних спеціальностей. Такий стан речей ще більше ускладнює процедуру отримання права на лікарську практику в Польщі, роблячи її непривабливою в очах медичних фахівців країн пострадянського простору, адже завдання здається непосильним, не дивлячись на ментальну близькість і схожість мов.

ТЕПЕР ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ДО НОСТРИФІКАЦІЇ ДИПЛОМА – МОЖЛИВЕ!

 

Для Учасників Проекту «ЄВРОПА МЕДИЧНА» – лікарів-стоматологів з країн пострадянського простору розроблена Програма, яка передбачає можливість працевлаштування під час проходження етапів отримання права на здійснення лікарської діяльності в Польщі.

Ця Програма включає в себе всебічну підготовку і отримання дозволу на офіційне працевлаштування в якості асистента стоматолога до державних або приватних стоматологічних кабінетів на території Республіки Польща ще до нострифікації диплома.

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ  «АСИСТЕНТ СТОМАТОЛОГА»:

 

 • Максимально скорочений за часом термін навчання для отримання дозволу на роботу.
 • Програма курсу містить надзвичайно корисні та важливі аспекти роботи медичного персоналу: правові та посадові обов’язки асистента стоматолога в Польщі, ведення медичної і фінансової документації, освоєння європейських стандартів роботи середнього медичного персоналу, сучасні вимоги до протоколів дезінфекції та стерилізації, психологічну адаптацію пацієнта в кріслі і мову жестів, обслуговування діагностичної апаратури, маніпуляції з коффердамом і багато іншого.
 • Навчання проводиться в декількох містах Польщі, для територіальної зручності і мінімізації фінансових та часових втрат.
 • Допомога в працевлаштуванні до державних стоматологічних клінік і приватних стоматологічних кабінетів Польщі.

Технічні та фінансові умови запропонованого курсу:

 • Тривалість курсу – 60 академічних годин.
 • Графік занять – 2 тижні \ щодня \ з 15.00 до 20.00 години.
 • Мова навчання – польська.
 • Попередня реєстрація проводиться щомісяця.
 • Місце розташування навчальних центрів: Бидгощ, Катовіце, Краків, Люблін, Варшава, Вроцлав.
 • Повна візова підтримка!
 • Вартість курсу – 1500 злотих (375 євро).
 • Комплекс інформаційних послуг, пов’язаних з допомогою у виборі місця роботи. Працевлаштування. Вартість – 800 злотих (200 євро).

 

Заробітна плата асистента стоматолога в Польщі в межах 2000 злотих / місяць.

Обов’язковою умовою для початку навчання за програмою «Асистент стоматолога» є проходження курсу медичної польської мови, за програмою «КОМПЛЕКСНА МОВНА ПІДГОТОВКА», яка включає в себе:

Передкурсовий модуль – дистанційне вивчення польської побутової і медичної мови до рівня А2-В1.

Варшавський модуль – спеціальний модуль для закріплення вербальних навичок, знання і розуміння медичної термінології; відвідування лікувальних установ Польщі, спілкування з польськими колегами на робочих місцях, а також моделювання клінічних ситуацій зі збором анамнезу, обговорення діагностики та лікування. На цьому етапі проводиться максимальна підготовка учасників до здачі Мовного Іспиту в Головній Палаті Лікарів для лікарів-стоматологів.

Післякурсовий модуль включає в себе «роботу над помилками», вивчення додаткових матеріалів та індивідуальні рекомендації для кожного учасника.

Детальніше про програму «КОМПЛЕКСНА МОВНА ПІДГОТОВКА» читайте тут

ПРОГРАМА: : ОТРИМАННЯ ПРАВА НА ВИКОНАННЯ ЛІКАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЛЬЩІ (ЄС).

ЕТАПИ ПРОГРАМИ

«ОТРИМАННЯ ПРАВА НА ВИКОНАННЯ ЛІКАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

(програма розроблена для лікарів-стоматологів):

ВАРТІСТЬ:
Роздріб Пакети

Адмін. оплати

1 етап

Комплексна мовна підготовка (134 години) (загальний час підготовки 6 міс.):

 • Передкурсова підготовка (37годин);
 • Варшавський модуль (90 годин);
 • Післякурсова підготовка (7 годин).

Складання іспиту в NIL (за умови успішного складання внутрішнього іспиту після закінчення ВМ, вартість іспиту в NIL оплачується організаторами).

970 євро 2170 євро 3400 євро

100 євро

(іспит в NIL)

2 етап Нострифікація (підготовчі курси на базі медичного ВУЗу Польщі) (загальний час підготовки 6 міс.) 1700 євро 500-1100 євро  (оплатаіспиту у ВУЗі Польщі + переклад документів)
Інтернатура (StażPodyplomowu) (часпроходження – 12 міс.) або Часткове або повне визнання Інтернатури(StażuPodyplomowego) (загальний час визнання– до 3 міс.)
3 етап Складання іспиту LEK (комплексна підготовка до складання іспиту LEK (загальний час підготовки 3 міс.) 800 євро   50 євро(оплата за іспит)
4 етап Працевлаштування (комплексні інформаційні послуги,що забезпечують працевлаштування лікаря)(підбір вакансій до 2 міс.) 700 євро  

На всіх етапах Програми учасники отримують індивідуальне консультування та супровід, ексклюзивні навчальні матеріали,
комплексну візову та інформаційну підтримку.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЕТАПИ ОТРИМАННЯ ПРАВА НА ВИКОНАННЯ ЛІКАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЛЬЩІ

Щоб отримати можливість офіційного працевлаштування на території ЄС, а саме Республіки Польща, лікареві-стоматологу з України чи іншої країни пострадянського простору необхідно отримати Право на виконання лікарської діяльності.

Для цього необхідно пройти чотири основні етапи:

 1. Складання іспиту на знання мови в Головній лікарській палаті Польщі (Naczelna Izba Lekarska);
 2. Нострифікація диплому (чи отримання сертифіката про його еквівалент);
 3. Післядипломне стажування (польська інтернатура чи визнання пройденої інтернатури на батьківщині) – Stażpodyplomowy;
 4. Складання заключного медичного іспиту (Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Koncowy).

ЕТАП 1: ІСПИТЗ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ МЕДИЧНИХСПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

На цьому етапі всім іноземним лікарям необхідно скласти іспит на знання мови у Головній лікарській палаті Польщі (NIL), що включає в себе перевірку навичок письма й читання, вміння спілкуватися з пацієнтами, розуміння аудіозаписів і прочитаного тексту.

Тест складається з ЧОТИРЬОХ ЧАСТИН:

 • Диктант з компакт-диску (перевіряється орфографія, почерк і повнота викладання тексту);
 • Тест на розуміння аудіозапису (розмовного тексту – 10 питань);
 • Тест на розуміння прочитаного тексту (читання тексту вголос і відповіді на 5 питань);
 • Практична частина (перевірка навичок роботи з пацієнтами: збір анамнезу та рекомендації з лікування).

Всі частини іспиту оцінюються окремо. Для складання однієї частини необхідно отримати мінімум 55% за кожну. У разі недобору мінімальних балів, можна перескласти іспит або одну його частину тільки через 6 місяців. (Оплата за повторне складання/доскладання іспиту не змінюється й становить 100 євро).

ЕТАП 2: НОСТРИФІКАЦІЯ

НОСТРИФІКАЦІЯ — процедура визнання дипломів іноземних держав про вищу та післявузівську професійну освіту, тобто згоду відповідних органів державної влади на наявність законної сили цих документів на території їх держави. На території Польщі нострифікаціявідбувається тільки в державних медичних університетах. Перелік документів, що необхідно надати до університету, як і сама процедура нострифікації, може відрізнятися в різних ВУЗах. Обов’язковими є: диплом, шкільний атестат, резюме, прохання розглянути документи, підтвердження, що Ваші документи не були подані в інший медичний університет на розгляд. Всі ці документи повинні бути перекладені присяжним перекладачем Польщі. Оригінали зберігаються до винесення рішення, потім повертаються власникові. Процес розгляду займає від 30 до 90 днів. Також кожен університет самостійно визначає вартість такої процедури, і, зазвичай, повна або часткова оплата повинна бути проведена на момент подачі документів. Вона коливається від 2500 до 10000 PLN.

ЕТАП 3: ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННЯ (ПОЛЬСЬКА ІНТЕРНАТУРА ЧИ ВИЗНАННЯ ПРОЙДЕНОЇ ІНТЕРНАТУРИ) – STAŻ PODYPLOMOWY

Лікар повинен подати заяву в довільній формі на проходження чи визнання вже пройденої в Україні інтернатури. Варто зазначити, що її можуть визнати повністю або частково. У другому випадку, потрібно буде її закінчити в Польщі. Інтернатура починається щорічно 1 жовтня та 1 березня, тому заяву на отримання обмеженої ліцензії з подальшим проходженням інтернатури потрібно подавати не пізніше, ніж за 2 місяці до її початку.

 • Стоматологія (10 тижнів);
 • Дитяча стоматологія (10 тижнів);
 • Парадонтологія (4 тижні);
 • Ортодонтія (5 тижнів);
 • Хірургічна стоматологія (8 тижнів);
 • Протезування (8 тижнів);
 • Невідкладна медична допомога (2 тижні);
 • Медичне обстеження (3 дні);
 • Біоетика (3 дні);
 • Медичне право (4 дні).

Оплачується післядипломне стажування лише власникам Карти Поляка (дотація 2000 польських злотих/місяць), іншим доведеться попрацювати безкоштовно.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...