Асистентів стоматолога та масажистів з-за східного кордону Польщі хочуть зобов’язати нострифікувати дипломи

Асистентів стоматолога та масажистів з-за східного кордону Польщі хочуть зобов’язати нострифікувати дипломи

МОЗ виніс на суспільне обговорення проєкт закону про медичні професії. У законі буде визначено, кому та на яких умовах буде дозволено займатися тієї або іншою професією. Під дію документа серед інших підпадають:

 • асистент стоматолога;
 • логопед;
 • дієтолог;
 • медичний опікун;
 • масажист;
 • зубний технік;
 • технік-фармацевт.

Усього в законопроєкті зазначено 17 професій, які в разі схвалення документа будуть віднесені до медичних. Це означає, що такі професії будуть регулюватися нарівні із професіями лікаря та медсестри.

Так, наприклад, сьогодні масажистом у Польщі може працювати людина, яка:

 • має польський диплом, що підтверджує закінчення середнього технічного училища, або інший польський диплом, що підтверджує професійну кваліфікацію за професією технік-масажист;
 • не має польського диплома, що підтверджує відповідність кваліфікаційним вимогам, але подала:
 • документи, які підтверджують, що пройдена заявником програма освіти або навчання відповідає програмі освіти чт підготовки за професією масажист,
 • інші документи, що підтверджують набуття відповідних знань і навичок, та документи, що підтверджують виконання професійних завдань не менше 2 років, протягом останніх 10 років,
 • й отримала на підставі цих документів рішення міністра охорони здоров’я про визнання кваліфікації за даною медичною професією.

Тобто наразі масажисти із країн колишнього СНД можуть подати перераховані вище документи в оригіналі та польському перекладі до МОЗу й отримати дозвіл на роботу за професією.

У разі якщо законопроєкт буде прийнятий Сеймом, масажист з-за східного кордону Польщі для отримання права на роботу за спеціальністю буде повинен нострифікувати диплом. Те саме стосується всіх згаданих у законопроєкті спеціальностей, у тому числі й асистента стоматолога.

Як зазначено в обґрунтуванні до законопроєкту, зміни, передбачені в цьому документі, спрямовані на введення механізмів, які забезпечать доступ до практики в медичних професіях тільки для професіоналів. Положення повинні гарантувати, що в системі охорони здоров’я буде зайнятий тільки висококваліфікований і компетентний медичний персонал.

Законопроєкт передбачає створення центрального реєстру осіб, які мають право займатися медичною діяльністю. Він буде зберігатися в електронній системі, а вести його будуть воєводства. Реєстр буде відкритий для громадськості, щоб кожний міг одержати інформацію про поточну кількість людей, які працюють у тій або іншій медичній професії на території конкретного воєводства.

Завдяки реєстру також буде доступна інформація про кадрові потреби в конкретних медичних професіях в окремих регіонах країни. Реєстр також дозволить пацієнтові перевірити кваліфікацію медичного працівника, послугами якого він хотів би скористатися.

Положення законопроєкту покладають на згаданих у ньому медпрацівників обов’язок безперервного професійного розвитку. Тут і післядипломна освіта, і курси підвищення кваліфікації. Також законопроєкт регулює питання професійної відповідальності, тобто в яких випадках обмежитися штрафом, а в яких – забрати право на практику.

Оцінювати дипломи на еквівалентність із польськими програмами освіти за зазначеними в законопроєкті медичними професіями буде Центр медичної післядипломної освіти (CMKP). Тобто саме тут буде визначено, чи може наш фахівець – масажист, логопед, дієтолог, технік-фармацевт або представник іншої медичної професії, що згадується в законопроєкті, розпочати нострифікацію свого диплома.

Законопроєкт винесено на суспільне обговорення 22.02.2022 р. Слухання триватимуть місяць, після чого документ відправлять на розгляд Сейму.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши