У польських лікарнях завершується набір лікарів на післядипломне стажування: яка ситуація у Варшаві та Мазовецькому воєводстві?

У польських лікарнях завершується набір лікарів на післядипломне стажування: яка ситуація у Варшаві та Мазовецькому воєводстві?

Щорічно наприкінці літа та зими польські лікарні набирають випускників польських медичних вишів, а також наших лікарів, які склали мовний іспит і підтвердили медичний диплом у Польщі, для післядипломного стажування, яке триває 13 місяців. Традиційно найбільш популярним польським містом серед наших лікарів залишається Варшава та її околиці.

У цій публікації ми надамо результати рекрутації лікарів на післядипломне стажування, яке розпочнеться з 1 жовтня поточного року, у Варшаві та Мазовецькому воєводстві. Торік у Мазовецькому воєводстві склалася ситуація, що охочих потрапити на стажування було більше, ніж місць стажувань, і деяким лікарям, у тому числі й випускникам польських вишів, довелося шукати місце в інших воєводствах.

Ураховуючи той факт, що МОЗ рік у рік збільшує ліміти приймання на медичний факультет, а отже, зростає й кількість випускників медичних вишів Польщі, був ризик, що ситуація з дефіцитом місць стажувань повториться й цього року. Але в 2021 р. Варшавська лікарська палата виявилася на висоті. Вона забезпечила 772 місця для післядипломного стажування (у тому числі 327 у Варшаві) проти 588 у минулому році.

Згідно з повідомленням Варшавської лікарської палати, кількість місць збільшено в 7 лікарнях, з них 4 – у Варшаві. Звичайно, важко не замислитися над питанням, як збільшення кількості місць позначиться на якості навчання молодих лікарів. Тут варто згадати про те, що, наприклад, цикл психіатрії всі лікарі-стажисти Мазовецького воєводства проходять в одній варшавській лікарні. Постає запитання: як усім стажистам пройти цей цикл, навіть якщо припустити, що 4-та хвиля епідемії знову не закриє кафедри, які надають деякі обов’язкові частини стажування поза основними базами?

У 2020 р. 643 лікарі подали заявку на проходження післядипломного стажування до Варшавської лікарської палати, а місць було лише 588. Цьогоріч багато випускників польських медичних вишів, очевидно, побоюючись повторення торішньої ситуації, відразу подалися й до іншого менш популярного воєводства. І поданих заявок на резидентуру в Мазовецькому воєводстві було 581, а місць – 772. Тому всі новобранці Варшавської лікарської палати цього року потрапили до лікарень своєї мрії.

Звертаємо увагу, що кількість місць післядипломного стажування у всіх воєводствах різна, і вона обмежена. Але їх вистачає, щоб забезпечити роботою кожного польського випускника та лікаря з-за східного кордону з підтвердженим дипломом. Цього року навіть у популярному Мазовецькому воєводстві було досить багато місць стажування, щоб прийняти всіх охочих, і навіть залишилися вільні.

Для лікаря-іноземця, який підтвердив диплом і склав мовний іспит, вибір місця для післядипломного стажування – не завжди легке завдання. Потрібно вибрати лікарську палату, яка направить вас на стажування. Обов’язково перед поданням документів потрібно створити профіль в електронній системі моніторингу медичної освіти (SMK), підтвердити свою особу і т. д.

На перший погляд може здатися, що все це дуже складно, але насправді пошук стажування й отримання профілю в SMK не потребують якихось особливих знань і вмінь. За великим рахунком, у цій справі вам знадобляться тільки знання польської мови й навички роботи в інтернеті.

Що стосується приймання документів, то, як правило, регіональні лікарські палати роблять це в період із 1 по 30 липня, у випадку якщо стажування розпочинається з 1 жовтня, і з 1 по 30 січня, якщо стажування розпочинається з 1 березня. Часу не так уже багато, тому краще заздалегідь підготувати всі необхідні документи.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши