
Нострифікаційний іспит у Бидгощі відбувся!
26 червня близько 200 лікарів-іноземців складали нострифікаційний іспит у медичному університеті ім. М. Коперника в м. Бидгощі. Для наших читачів враженнями поділилися декілька претендентів на отримання нострифікації.
Надія. У цілому атмосфера іспиту була дружньою та спокійною. Нам роздали методички із запитаннями та бланки для відповідей. Бланк являє собою аркуш формату А4, на якому проставлені номери запитань, і біля кожного – 5 порожніх кружечків, що відповідають 5 варіантам відповідей. Вибрати потрібно лише одну відповідь і зарисувати відповідний кружечок ручкою із чорнилом чорного кольору.
Члени комісії дуже доброзичливі. Перед початком іспиту нам запропонували ручки, у разі якщо хтось забув, а також повідомили, що якщо хтось зробить помилку, то потрібно відразу підняти руку та попросити маркер. І дійсно, протягом іспиту члени комісії за потреби підходили з маркером і допомагали виправляти помилки.
Іспит складався з 200 запитань, його тривалість – 4 години. Однак мені вистачило 3,5 години. Що стосується самих запитань, то особисто для мене більшість із них не становила особливих труднощів. Багато запитань були взяті з популярного підручника Lep Lek. Хоча були й складні, а деякі – каверзні.
Наприклад, запитання про лікування анафілактичного шоку. Серед запропонованих варіантів були такі: 0,5 мг адреналіну внутрішньовенно та 500 мкгр внутрішньом’язово. Більшість із нас знає, що при анафілаксії потрібно ввести 0,5 мг внутрішньом’язово. Отже, правильна відповідь – 500 мкгр внутрішньом’язово. Але запропоновані варіанти відповідей могли легко спантеличити. Це значить, що читати запитання та пропоновані варіанти відповідей треба дуже уважно.
Я, звичайно, сподіваюся, що склала. Тим більше що я довго й ретельно готувалася до цього іспиту, займалася із професійними викладачами та дуже їм вдячна за якісну підготовку.
Вероніка. Я складала вперше, і мені було непросто, хоча я довго готувалася. Але на іспиті дуже розхвилювалася, тому зараз у мене немає впевненості, що склала. Навіть якщо ця спроба буде неуспішною, усе одно нізащо не здамся. Найближчий іспит буде в Білостоці, і там дві спроби. Морально я вже готова, що поїду складати ще раз до Білостоку.
Що стосується іспиту в Бидгощі, то з хорошого – це дружня атмосфера, доброзичливість із боку членів екзаменаційної комісії. З поганого – багато запитань із декількома підходящими варіантами відповідей, у яких можна заплутатися. Тому моя порада тим, хто планує нострифікувати диплом у Польщі, як би банально вона не звучала: готуватися до іспиту треба дуже серйозно, приділяючи увагу деталям – дозування, класифікації і т. д.
Коментар редакції. Незважаючи на тимчасові труднощі, пов’язані з карантином, життя триває, і іспит відбувся. На жаль, багато бажаючих не змогли на нього потрапити через обмеження, пов’язані з карантинними заходами. До іспиту були допущені лише ті, хто протягом останнього часу перебував на території Польщі. Однак і в цьому є позитив.
Карантин – це чудова можливість якісно підготуватися до іспиту та використати чужий досвід для своєї користі. Нострифікації в будь-якому разі бути, тому що Польща потребує лікарів, а польські медичні університети не стануть відмовлятися від хорошого прибутку, який приносять нострифікаційні іспити (вартість такого іспиту – близько 3 200 зл.).
Ми вітаємо тих, хто отримав позитивний результат, а тим, кому цього разу не вдалося досягти успіху, бажаємо не втрачати оптимізму та не здаватися. Адже, як сказав одного разу відомий винахідник Томас Едісон: «Багато з людей, які нічого не досягли в житті, і не підозрюють, наскільки вони були близькі до успіху в той момент, коли здалися».