Чи можуть лікар і стоматолог підтвердити свою спеціалізацію в Польщі

Чи можуть лікар і стоматолог підтвердити свою спеціалізацію в Польщі

Ми вже розповідали нашим читачам про можливості підтвердження лікарської спеціальності, здобутої за межами ЄС, у Польщі. Але оскільки ще залишилися запитання, поговоримо на цю тему ще раз.

Питання підтвердження спеціалізації для лікарів і стоматологів із країн, які не входять до ЄС, регулюються Законом про професії лікаря та стоматолога. Згідно з положеннями цього Закону лікар і стоматолог, які здобули звання спеціаліста за межами території Республіки Польща, можуть його підтвердити в разі виконання таких умов:

 1. наявність лікарської ліцензії, отриманої в Польщі;
 2. тривалість навчання за спеціалізацією відповідає тривалості навчання за спеціалізацією в Польщі;
 3. обсяг програми спеціалізації відповідає основним елементам програми спеціалізації в Республіці Польща;
 4. спосіб і порядок складання іспиту на підтвердження здобутих знань і навичок відповідає таким у Польщі.

Тут відразу виникає одна велика проблема невідповідності. У Польщі лікарі отримують спеціалізацію в ході резидентури, яка триває від 4 до 6 років. А в країнах колишнього СНД тривалість спеціалізації є набагато коротшою – як правило, це навчання триває 1,5–2 роки.

Зрозуміло, що в лікарів без досвіду роботи або з невеликим досвідом шансів на підтвердження спеціалізації немає. Але якщо йдеться про спеціаліста зі значним досвідом роботи за фахом, то можливість підтвердити спеціалізацію існує.

У даному випадку важливо зібрати весь пакет документів, включаючи всі сертифікати про курси підвищення кваліфікації, про участь у спеціалізованих наукових заходах – конференціях, симпозіумах та ін., наукових публікаціях (якщо такі є), про навчання в аспірантурі і т. д.

Але спочатку треба підтвердити диплом, пройти післядипломне стажування та отримати ліцензію на медичну практику. А вже після цього можна займатися підтвердженням спеціалізації. Перелік лікарських спеціальностей затверджено Міністром охорони здоров’я Польщі. Лікарських спеціальностей налічується більше 70, а стоматологічних – 9.

Зупинимося окремо на стоматологах. Відповідно до Закону про професії лікаря та стоматолога стоматолог має право займатися лікуванням захворювань зубів, порожнини рота, щелепно-лицьовою хірургією.

Стоматологи можуть спеціалізуватися за такими спеціальностями:

 • щелепно-лицьова хірургія;
 • ортодонтія;
 • пародонтологія;
 • протезування зубів;
 • дитяча стоматологія;
 • консервативна стоматологія з ендодонтією.

Тривалість спеціалізації – 3-6 років. Якщо стоматолог здобув на батьківщині одну з перелічених спеціальностей і має стаж роботи за даною спеціальністю хоча б 3 роки, він може клопотатися про її підтвердження в Польщі.

Після розгляду документів Міністерство охорони здоров’я може призначити для лікаря-стоматолога додаткове стажування за фахом, яке не може тривати довше, ніж 3 роки. Зазвичай таке стажування триває близько року, і після його закінчення лікар отримує звання спеціаліста.

Однак треба бути готовим до того, що процес розгляду документів на підтвердження спеціалізації буде досить клопітким і тривалим. Усі документи повинні бути перекладені присяжним перекладачем. Заявку про підтвердження спеціалізації треба буде подавати через електронну систему.

Спочатку документи буде розглядати комісія Центру медичної післядипломної освіти. Потім документи надсилатимуться до МОЗ, де їх розглянуть національні консультанти. І вже після того, як усі комісії та фахівці винесуть позитивне рішення, слово за міністром.

Деякі лікарі, яким удалося в Польщі підтвердити спеціалізацію, розповідали, що весь процес зайняв близько року. Тому, якщо лікар має намір займатися підтвердженням спеціалізації, ми радимо вчинити саме так.

Стоматологам відразу після закінчення післядипломного стажування варто відразу стати до роботи за базовою спеціальністю «стоматологія» (добре, робочих місць у Польщі достатньо) і паралельно займатися підтвердженням спеціалізації.

Лікарям радимо пробувати вступати до резидентури за бажаною спеціальністю (на той випадок, якщо з якоїсь причини лікар отримає негативне рішення від міністра) і паралельно займатися підтвердженням спеціалізації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши