Скасування обов’язкового носіння масок у Польщі вже через місяць?

Скасування обов’язкового носіння масок у Польщі вже через місяць?

Під час пресконференції Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський анонсував поступове зняття ковідних обмежень, у тому числі скасування обов’язкового носіння масок у громадських місцях. Голова відомства також зазначив, що найближчими тижнями очікується загасання п’ятої хвилі епідемії COVID-19.

Коли ж у Польщі почнуть відмовлятися від обмежень, пов’язаних із п’ятою хвилею COVID-19? Міністр відповів так: «Насамперед ми скоротимо лікарняну інфраструктуру, яка використовується для боротьби з COVID-19. Потім крок за кроком ми будемо знімати обмеження. Якщо темпи зниження захворюваності збережуться й надалі, тобто реальна перспектива зняття всіх обмежень уже в березні».

Що стосується обов’язкового носіння масок, міністр прокоментував ситуацію таким чином: «За прогнозами, п’ята хвиля затихне в найближчі кілька тижнів. Не виключено, що МОЗ буде рекомендувати носити маски тільки тим людям, які піддані високому ризику зараження та важкого перебігу захворювання».

За словами міністра, норма про носіння масок матиме рекомендаційний, а не обов’язковий, як зараз, характер. «Коронавірус буде з нами весь час, але масштаби інфекції та спричинених нею захворювань будуть менш болючими з погляду суспільної охорони здоров’я», – повідомив Адам Недзельський.

Також міністр повідомив, що перебіг п’ятої хвилі коронавірусу м’якше, ніж очікувалося. «Драматичне бачення п’ятої хвилі сформували деякі прогностичні центри, які на початку січня заявляли, що щоденна кількість інфікованих становитиме близько мільйона. Ми повинні були відреагувати на ці прогнози, хоча вони й виявилися помилковими», – зазначив міністр.

У свою чергу, Міністр національної освіти і науки Пшемислав Чарнек повідомив, що 21 лютого школярі та студенти повернуться до очної форми навчання, хоча первісно планувалося, що дистанційне навчання протриває до 27 лютого.

Нагадаємо, що в Польщі прийнято закон про обов’язкову вакцинацію медпрацівників у Польщі з 1 березня 2022 р. Із цього приводу міністр охорони здоров’я пояснив, що йдеться про правильну організацію роботи. Тобто нещепленого співробітника не треба відстороняти від роботи, його варто перевести на іншу роботу, де немає пацієнтів із COVID-19.

З 11 лютого в Польщі скасовано так званий контактний карантин. Його повинні були дотримуватися особи, які мали контакт з інфікованою людиною. З 15 лютого тривалість ізоляції у зв’язку з інфікуванням триватиме 7 днів.

З 11 лютого карантин для мандрівників (як із Шенгенської зони, так і з-за її меж) скорочено до 7 днів для осіб без діючого сертифіката ЄС. Але якщо прикордонний карантин уведено до 11 лютого 2022 р., він не буде скорочений.

Як випливає із заяв членів уряду Польщі, у тому числі міністра охорони здоров’я, країна вкотре готується до закінчення пандемії. Такі настрої витають не тільки в Польщі. Усе більше європейських країн знімають обмеження та планують «повернутися до нормального життя». Однак чи можна вірити будь-яким епідемічним прогнозам?

У Польщі готувалися до закінчення пандемії кілька разів. Це було влітку 2020 р., потім навесні 2021-го, і нарешті зараз. Останнє оголошення про «близьке закінчення епідемії» у Польщі пролунало через кілька днів після того, як директор ВООЗ у Європі д-р Ханс Клюге заявив, що Європа входить у заключну фазу епідемії. Свою заяву він обґрунтував кількістю смертей на континенті, що помітно знижується, а також досить легким перебігом хвороби, спричиненої варіантом Омікрон.

За два дні до пресбрифінгу директора ВООЗ у Європі генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус пояснив ситуацію дещо інакше. «Поки що рано заявляти про перемогу над пандемією або про поразку в цій боротьбі», — сказав він. Тедрос Гебрейесус підкреслив, що в деяких країнах число смертей продовжує зростати.

Невідповідність повідомлень від керівних органів держав і ВООЗ викликає подив та свідчить про те, що ніхто насправді не знає, коли закінчиться пандемія. Тому не дивно, що суспільство в глобальному масштабі не довіряє політикам, не хоче вакцинуватися й носити маски.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши