Вища лікарська палата закликає польських лікарів не працювати на знос

Вища лікарська палата закликає польських лікарів не працювати на знос

Вища медична рада закликала лікарів не працювати на знос. Артур Дробняк, віцепрезидент Вищої медичної ради під час пресконференції так прокоментував поточну ситуацію у сфері охорони здоров’я Польщі: «Ураховуючи значну завантаженість лікарів через багаторічну проблему дефіциту кадрів у системі охорони здоров’я, а також зросле навантаження на медперсонал під час пандемії, медична рада закликає лікарів звернути увагу на питання безпеки пацієнтів через призму власного здоров’я».

Якість медичної допомоги та безпека пацієнтів багато в чому залежать від того, наскільки лікар сконцентрований, скільки зусиль він доклав на надання допомоги, тобто фактично від його стану здоров’я на даний момент. Але лікар – це така сама людина, як і пацієнт, і запас міцності його організму має обмеження.

Робота понад 48 годин на тиждень може завдати серйозної шкоди здоров’ю лікаря. Тому із січня 2028 р. у Польщі лікарям заборонять працювати більше 48 годин на тиждень. Таке обмеження передбачене на рівні закону.

Але й самі лікарі не хочуть більше працювати понад силу. Польські медики вважають, що забезпечення ефективності системи охорони здоров’я не може триматися виключно на участі лікарів та іншого медичного персоналу. Вища лікарська палата підкреслює, що перевантажений роботою та змучений лікар не може виконувати зобов’язання із забезпечення безпеки пацієнтів і своєї власної безпеки.

«Саме тому ми очікуємо, що уряд вживе заходів щодо досягнення такого рівня фінансування системи охорони здоров’я, який дозволить роботодавцям створювати гідні умови праці й оплачувати роботу лікарів і стоматологів на тому рівні, якого вони заслуговують», – говориться у зверненні до лікарів і стоматологів, підписаному проф. Анджеєм Матиєю, президентом вищої лікарської ради.

Раніше ми повідомляли про те, що в Польщі триває протест медпрацівників. Водночас у країні наростає четверта хвиля епідемії COVID. Навантаження на систему збільшується. Але медпрацівники-протестанти вважають, що цей тягар має лягати не тільки на плечі персоналу лікарень, але й на представників влади.

Михайло Булса, член президії Вищої лікарської ради, нагадав про обов’язки міністра охорони здоров’я: «Міністр охорони здоров’я відповідає за організацію системи охорони здоров’я. За відсутності політичної міністр та уряд будуть нести пряму відповідальність за відсутність доступу до послуг і нестачу медиків».

Протест триває близько 50 днів. Переговори з міністерством тривають. Будемо сподіватися на те, що компроміс буде знайдений найближчим часом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши