З 1 липня зарплата медичних працівників у Польщі збільшиться: Сейм ухвалив закон, відхиливши всі поправки Сенату

З 1 липня зарплата медичних працівників у Польщі збільшиться: Сейм ухвалив закон, відхиливши всі поправки Сенату

23 червня польський Сейм ухвалив остаточне рішення щодо закону про мінімальні заробітні плати в системі охорони здоров’я. Раніше сенатський комітет з охорони здоров’я запропонував поправку у вигляді підвищення зарплатного коефіцієнта для всіх професійних груп, зайнятих в охороні здоров’я, на 0,25 % у зв’язку з інфляцією. Однак Сейм дану поправку відхилив й остаточно проголосував за закон у редакції, запропонованій міністерством охорони здоров’я.

В остаточній редакції закон передбачає, що мінімальні оклади в окремих професійних групах будуть такими.

Лікар і стоматолог зі спеціалізацією – 8 210,67 зл. Таким чином, з 1 липня поточного року мінімальний оклад лікарів зі спеціалізацією збільшиться:

  • для лікарів із I рівнем спеціалізації – на 1 441 (до набуття чинності нового закону мінімальна ставка для даної професійної категорії становить 6 769 зл.);
  • для лікарів із II рівнем спеціалізації – на 2 009 зл. (до останнього підвищення мінімальна ставка – 6 201 зл.).

Лікар і стоматолог без спеціалізації – 6 738,41 зл. До підвищення зарплата в даній категорії становила 5 477 зл. До цієї категорії потрапляють також лікарі-резиденти. До 1 липня 2022 р. мінімальна ставка лікаря-резидента в перші 2 роки резидентури становила 5 752 зл. для пріоритетної спеціальності та 5 478 зл. для непріоритетної, а із третього року й до закінчення резидентури – 5 862 зл. для пріоритетної та 5 643 зл. для непріоритетної спеціальності.

Список пріоритетних спеціальностей міністерство охорони здоров’я затверджує щорічно, ґрунтуючись на даних про кадровий дефіцит. Пріоритетні спеціальності – це ті, у яких галузь відчуває найбільший дефіцит.

Хоча лікарі-резиденти належать до категорії «лікарі без спеціалізації», однак згідно із законом про професії лікаря та стоматолога розмір мінімальної винагороди лікарів-резидентів затверджує міністр з урахуванням спеціальності та року навчання.

За експертними оцінками, заробітна плата для лікарів-резидентів недефіцитних спеціальностей у перші 2 роки спеціалізації збільшиться на 1 260 зл. до 6 738 зл. Після другого року мінімальна зарплата резидента становитиме 6 941 зл.

Для резидентів дефіцитних (пріоритетних) спеціальностей у перші 2 роки оклад становитиме 7 075 зл., збільшившись на 1 323 зл., а після другого року – 7 210 зл. брутто. Звертаємо увагу, що йдеться про мінімальну винагороду, без урахування чергувань, у тому числі у вихідні дні.

Для лікарів-резидентів існує можливість одержувати додатково так званий патріотичний бонус – 700 зл. щомісяця за зобов’язання відпрацювати після закінчення резидентури 2 роки в державній установі охорони здоров’я на умові повної зайнятості.

В інших категоріях із 1 липня поточного року мінімальна винагорода становитиме:

  • лікар-стажист і стоматолог-стажист – 5 379,40 зл.;
  • магістр фармації, фізіотерапевт, лабораторний діагност, клінічний психолог, медсестра зі ступенем магістра сестринської справи або акушерка зі ступенем магістра акушерства – 7 304,66 зл.;
  • технік-фармацевт, медсестра, акушерка із середньою освітою – 5 775,78 зл.

Документ набуде чинності після підписання його Президентом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши