
Яке завтра чекає на українських випускників медичних вузів? Частина 2
Частина 2. Пан, або однаково не пропав!
Лікарська спеціалізація в Польщі проходить 5-6 років і називається «резидентурою». Вже з її початку випускник польського медвузу є Паном! Тому що, отримавши, відповідно до балу ЛЕК спеціалізацію, він автоматично отримав від Міністерства охорони здоров’я Польщі зарплату 900-1000 євро/місяць на всі ці роки. І має право САМОСТІЙНО вибрати будь-яку, навіть найкрутішу, лікарню для проходження резидентури! Без всякого блату і грошей!В цього молодого українського хлопця-резидента вже зараз горда постава і впевнений погляд!
Система в Польщі побудована так, що польським лікарням вигідно брати резидентів
Чим більше, тим краще. Це безкоштовні робочі руки для лікарні, це помічники для лікарів, це велика поміч для лікаря-керівника, який бере їх на навчання. Досвідчені медики вчать, вчать і вчать резидентів не тільки тому, що є програма, а щоб самим менше працювати, бо наглядати – значно легше.
Але це не вся історія про те, як молодий польський лікар стає Паном. В Польщі чергування оплачуються окремо, по хороших розцінках – і чергувань багато. Будь-який лікар, в тому числі резидент, реєструється на індивідуальну діяльність дежуранта, і чергує. У нашого хлопця-резидента середня вартість добового чергування – 300 євро, і це середньо-низька оплата. Тобто, маючи 8 чергувань на місяць, цей українець в Польші на ДРУГОМУ РОЦІ після закінчення медвузу заробляє (в злотих) 900 євро на резидентурі та 2400 євро на чергуваннях – разом 3300 євро. Він з медичної сім’ї, і розповідає, що його батько, заввідділенням, досі не вірить, що можна без всяких «подяк» від пацієнтів і без блату отримувати такі гроші.
І хай би всі ті, хто блокує нормальне життя в Україні, побачили цю ВІЛЬНУ людину, ПАНА, який в свої 26 років за 1 рік роботи лікарем-резидентом поверне батькам кошти за 2 роки навчання в польському вузі. Який вже об’їздив усі європейські столиці. Який сам утримує себе. Гідно і чесно – як справжній Пан! (Читати далі )