Е-реєстрація – нова послуга електронної охорони здоров’я в Польщі, поки що у вигляді пілотного проєкту

Е-реєстрація – нова послуга електронної охорони здоров’я в Польщі, поки що у вигляді пілотного проєкту

Електронна реєстрація буде введена у вигляді пілотного проєкту в Мазовецькому та Лодзинському воєводствах Польщі. Сервіс буде запущено у другій половині травня 2022 року. За словами міністра охорони здоров’я Адама Недзельського, це черговий крок до забезпечення доступності медичних послуг.

Наразі, для того щоб записатися на прийом до лікаря або інструментальне обстеження, наприклад, УЗД, МРТ, КТ тощо, пацієнт повинен зателефонувати до реєстратури або прийти особисто. Навіть якщо в пацієнта є направлення до вузького спеціаліста від сімейного лікаря, він повинен попередньо записатися на прийом, повідомивши реєстраторові номер направлення.

«У рамках пілотного проєкту можна буде записатися на прийом до кардіолога та на інструментальні обстеження: магнітно-резонансну томографію та комп’ютерну томографію», – сказав голова МОЗ, підкресливши, що електронна реєстрація підвищить доступність медичних послуг, а її впровадження відповідає загальній тенденції цифровізації польської охорони здоров’я.

На сьогодні в Польщі вже працюють такі рішення, як електронні рецепти, електронні направлення та електронна медична документація, яка усе ще перебуває в стадії впровадження. Голова МОЗ повідомив, що з моменту впровадження цих електронних послуг було видано більше мільярда електронних рецептів і 70 мільйонів електронних направлень.

Електронне направлення відображається в пацієнта в його акаунті на платформі електронного здоров’я. Крім того, він одержує номер направлення в СМС. Але при цьому пацієнт повинен реєструватися на візит до спеціаліста або на обстеження за телефоном.

Електронні рецепти також відображаються в акаунті пацієнта, а номер рецепта надходить пацієнтові в СМС. «Завдяки електронному рецепту кожний може купити ліки в аптеці без паперового рецепта. До того ж у нас є спеціальні рішення, які усували необхідність відвідування лікаря для продовження рецепта», – повідомив міністр охорони здоров’я.

Також голова МОЗ зазначив, що актуальні телемедичні рішення, такі як допомога вдома або телемоніторинг імплантованих пристроїв, отримають подальший розвиток. Нагадаємо, що ці сервіси виявилися дуже затребуваними під час пандемії COVID-19.

За словами міністра охорони здоров’я, розвиток телемоніторингу імплантованих пристроїв буде реалізовано найближчим часом. «Ми постараємося створити центр моніторингу, який буде збирати дані з імплантованих пристроїв, щоб забезпечити ще більшу безпеку для наших пацієнтів», – проінформував Адам Недзельський.

Програма Home Medical Care – це комплексна послуга віддаленого моніторингу здоров’я в Польщі. Під час пандемії цей сервіс використовувався в основному для дистанційного спостереження за людьми, хворими на COVID-19.

Подібні рішення існують і для пацієнтів із цукровим діабетом. За допомогою спеціальних пристроїв лікар або родичі отримують інформацію про коливання рівня глюкози в крові пацієнта.

Що стосується телемоніторингу імплантованих пристроїв, то це, у першу чергу, рішення для пацієнтів із захворюваннями серця та імплантованими пристроями, інформація з яких передається лікареві.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши