Представники франчайзингових аптек у Польщі закликали спростити приймання на роботу українських фармацевтів

Представники франчайзингових аптек у Польщі закликали спростити приймання на роботу українських фармацевтів

Фармацевти з України, які хочуть працювати за професією в Польщі, не мають можливості працевлаштуватися за спрощеною процедурою як лікарі. Що стосується магістрів фармації з України, їм необхідно підтвердити диплом і скласти іспит із польської мови. Тим часом у Польщі гостро не вистачає фармацевтів, і багато аптек були б раді найняти магістрів фармації з України, але вони не можуть зробити це на спрощених умовах.

На фармацевтів не поширюється спеціальний закон про допомогу громадянам України, який дозволяє лікарям і медсестрам з України працювати в Польщі без підтвердження диплома й навіть без складання іспиту з польської мови. Більше того, вони не зобов’язані надавати оригінали документів та їх апостилі, досить буде подати до МОЗ якісну копію та переклад.

Хоча дія цього закону обмежена в часі (поки строк дії спрощених правил становить 18 місяців, починаючи від 24 лютого поточного року), але завдяки йому українські лікарі та медсестри можуть встигнути адаптуватися, вивчити мову та в подальшому підтвердити кваліфікацію відповідно до вимог законодавства.

Фармацевти з України, як і з інших країн, що не входять до Європейського Союзу, повинні не тільки підтверджувати дипломи та складати мовний іспит, але й надати всі документи, включаючи оригінал диплома та його апостиль, а також присяжний переклад.

«Щорічно про визнання кваліфікації в Польщі клопочуть більше десятка людей із країн, які не входять до ЄС. В основному це фармацевти з України, Білорусі та Росії. Цього року ми надали право на фармацевтичну діяльність двом фармацевтам з України, після того як вони склали всі необхідні іспити», — говорить прессекретар Вищої фармацевтичної палати Катажина Ганцарж.

Недавно представники франчайзингових аптек виступили із закликом спростити приймання на роботу українських фармацевтів, підкресливши, що для польських аптек буде корисно приймати на роботу фармацевтів, які говорять українською мовою. При цьому аптечне самоврядування не проти, але, на думку його представників, спочатку українських магістрів фармації потрібно приймати на роботу як помічників фармацевтів.

За статистикою, у Польщі на одну аптеку припадає близько 1,971 фармацевта. Це дуже мало, тому часто власник аптеки змушений стояти сам за першим столом. Тут варто звернути увагу на низку особливостей польського аптечного ринку, які сильно відрізняють його від українського.

По-перше, у Польщі власником аптеки може бути тільки магістр фармації. По-друге, у Польщі діють територіальні обмеження – відстань між аптеками має бути 500 м. По-третє, у Польщі немає окремої ліцензії на реалізацію наркотичних лікарських засобів – усі аптеки займаються їхньою реалізацією без спеціального контролю з боку органів внутрішніх справ. По-четверте, практично в кожній польській аптеці здійснюється внутрішньоаптечне виготовлення.

Що стосується зарплат, згідно з даними порталу wynagrodzenia.pl, у середньому магістр фармації в аптеці заробляє 5 790 зл. брутто на місяць. Однак кожний четвертий фахівець із вищою освітою заробляє більше, ніж 6 500 зл. брутто. У Польщі фармацевти, які працюють у лікарнях, заробляють більше, ніж їх колеги в аптеках. Так, з 1 липня поточного року мінімальна зарплата клінічних фармацевтів збільшиться з 5 478 зл. до 7 305 зл.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши