Життя в Польщі: що скільки коштує?

Життя в Польщі: що скільки коштує?

Якщо ви вирішили переїхати до Польщі, то важливо розуміти, скільки грошей потрібно мати попервах.

1. Житло

Оренда житла посідає провідне місце в структурі витрат. Ціна житла залежить від низки факторів. Так, має значення місто, де ви хочете наймати квартиру. Зрозуміло, що чим більше місто, тим дорожче оренда житла. Наприклад, у невеликому населеному пункті маленька 1-кімнатна квартира (Kawalerka) буде коштувати 800–1 000 зл. на міс., а у Варшаві ціна коливається в межах 1 500–3 000 зл.
Водночас, чим більше квартира, тим дешевше коштує оренда квадратного метра. Тому вигідніше наймати 2-кімнатну квартиру, оренда якої коштуватиме приблизно стільки ж або трохи більше 1-кімнатної.

Потрібно зауважити, що при оплаті вперше доведеться внести завдаток у розмірі місячної вартості оренди квартири. Цей завдаток справляється як гарантія фінансового захисту інтересів хазяїна приміщення від будь-яких пошкоджень побутової техніки, меблів і т. д.

2. Комунальні послуги

Якщо говорити про 1- або 2-кімнатну квартиру, то оплата електроенергії, опалення, вивезення сміття, прибирання прилеглої території, амортизації приміщення обійдеться в 200–450 зл. на місяць. Інтернет, кабельне телебачення та стаціонарний телефон оплачуються окремо. Коштує це задоволення недешево, і йому існує альтернатива – послуги мобільних операторів.

3. Мобільний зв’язок та Інтернет

У Польщі свої послуги пропонують декілька мобільних операторів, і серед них можна обрати цілком доступні пакети. Наприклад, за 15 зл. можна придбати SIM-картку, яка передбачає обов’язкову щомісячну оплату в розмірі всього 10 зл. При цьому оператор надає 4 Гб Інтернету. Якщо говорити в цілому про мобільний Інтернет у Польщі, то це 4G, і він дуже якісний – практично в будь-якій точці країни у вас буде доступ до Інтернету.

4. Проїзд

Проїзд у Польщі досить дорогий, причому в кожному місті свої розцінки. Ціна разового квитка часто залежить від часу проїзду. Так, у Варшаві 20-хвилинний квиток обійдеться в 3,4 зл., а 75-хвилинний – 4,4 зл. Водночас у невеликому місті разова поїздка може коштувати до 7 зл. незалежно від її тривалості. Але можна купити проїзний на місяць, він коштуватиме близько 70–100 зл.

5. Харчування

Їжа в Польщі недорога. Соціальні групи товарів, такі як молоко, хліб, м’ясо коштують дешевше, ніж на просторах колишнього СРСР. Тому можна цілком пристойно харчуватися за 600 зл. на особу на місяць, а якщо ви будете готувати самостійно та скромно, то вистачить і 400 зл.

Разом

Скільки ж треба грошей на перший місяць? Розрахуємо для родини з 2 осіб із запасом. 1 500 (оренда) + 1 500 (завдаток) + 300 (комунальні) + 50 (мобільний зв’язок) + 200 (проїзд) + 1 200 (харчування) = 4 750 зл., або приблизно 1 000 євро. Однак у наступні місяці сума буде менше, оскільки завдаток за квартиру оплачується тільки 1 раз, а, крім того, згодом ви адаптуєте свої витрати, зрозумієте, як та на чому можна зекономити.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши