Осінній LEK/LDEK позаду: дискусійні запитання та статистика

Осінній LEK/LDEK позаду: дискусійні запитання та статистика

В одній із наших попередніх публікацій ми ділилися з нашими читачами першими враженнями від осіннього лікарського підсумкового іспиту (LEK). Тепер, коли на сайті Центру медичних іспитів (CEM) з’явилася статистика, а лікарі подали заявки на спеціалізацію й очікують закінчення конкурсу в резидентуру, ми можемо докладно розглянути всі нюанси останнього LEK.

Цього року осінній LEK містив багато запитань із галузі онкології, у тому числі дитячої. У галузі внутрішніх хвороб панувала нефрологія. Потрібно визнати, що осінній LEK охоплював важливі запитання, які дозволяють перевірити медичні знання, наприклад, критерії ушкодження нирок і лікування гострої вірусної діареї. Для деяких осіб проблематичними були питання із психіатрії.

Нагадаємо, що з 200 запитань 3 були дискваліфіковані. Водночас деякі запитання дотепер не дають спокою молодим польським лікарям, вони навіть створили ініціативну групу, яка домагається їхньої дискваліфікації, щоб надалі ці запитання не використовувалися для складання тестових завдань LEK або щоб відповіді на них, передбачені ключем СЕМ, відповідали сучасним уявленням.

Серед них запитання про найбільш часте метастазування злоякісних пухлин. Правильна відповідь, передбачена ключем LEK, – печінка. Однак у підручнику з хірургії, рекомендованому CЕМ, зазначено, що найчастіше пухлини дають метастази в легені.

Ще одне дискусійне запитання також стосується новоутворень – найпоширеніший тип раку легень. Згідно із ключем СЕМ – плоскоклітинний, а в підручнику із внутрішніх хвороб за авторством Щеклика – аденокарцинома. У підручнику з хірургії, рекомендованому СЕМ, зазначено, що плоскоклітинний рак легені та аденокарцинома зустрічаються з рівною частотою.

Запитання про пацієнта з миготливою аритмією, раптовим парезом та афазією. У випадку з таким пацієнтом, згідно із клінічними рекомендаціями та підручником Щеклика, лікар повинен спершу призначити КТ голови без контрасту. Однак відповідно до ключа СЕМ лікар повинен спочатку визначити концентрацію глюкози.

Запитання для LEK складають люди, а людям, як відомо, властиво помилятися. Тому в LEK завжди буде присутній людський фактор, і дискусії неминучі.

Тепер поговоримо про статистику, зокрема, про те, як склали осінній LEK іноземні лікарі. Восени 2022 р. іспит складали 373 лікарі-іноземці. Позитивний результат одержали 358 осіб, не склали, відповідно, 15. Максимальна кількість правильних відповідей у тесті – 187, мінімальна – 70. Для порівняння: серед поляків максимальна кількість правильних відповідей – 192, мінімальна – 60. Тільки студент 6-го курсу медичного університету у Вроцлаві правильно відповів лише на 2 запитання.

Що стосується підсумкового стоматологічного іспиту, то до нього приступили 1 042 стоматологи. Із 200 тестових запитань 3 було дискваліфіковано, як і у випадку з LEK. Максимальний результат – це 186 правильних відповідей, мінімальний – 50. Також зазначимо, що осінній LDEK складали 68 іноземних лікарів, 20 з них – не склали.

На завершення повідомляємо, що в 2023 р. весняний LDEK відбудеться 7 лютого, а LEK – 18 лютого.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши