Із травня Національний фонд охорони здоров’я Польщі знімає обмеження на планові операції та має намір прийняти програму післяковідної реабілітації

Із травня Національний фонд охорони здоров’я Польщі знімає обмеження на планові операції та має намір прийняти програму післяковідної реабілітації

З 4 травня Національний фонд охорони здоров’я Польщі (NFZ) знімає обмеження на планові операції. Більше 10 тис. ліжок повернуто в сектор охорони здоров’я, не пов’язаний із COVID-19. Під час пресконференції міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський повідомив, що уряд підготував план щодо поліпшення здоров’я поляків, який включає розвиток національної мережі онкологічної допомоги, національної мережі кардіологічної допомоги, зняття обмежень на відвідування спеціалістів, програму профілактики для людей старше 40 років, а також післяковідну реабілітацію.

Анонсовані міністерством кроки щодо розвитку спеціалізованої медичної допомоги – це хороша новина для лікарів. З’явиться ще більше робочих місць для вузьких спеціалістів, зокрема онкологів, кардіологів, реабілітологів, і потреба в цих спеціалістах залишатиметься високою протягом наступних років.

Післяковідна реабілітація буде широко доступна. Міністерство розробило план із розвитку даного напрямку, щоб упоратися з наслідками пандемії для здоров’я поляків. Така реабілітація буде доступна для тих, хто переніс захворювання з ускладненнями. Особливо це стосується пацієнтів, які під час лікування отримували кисень або ШВЛ.

Післяковідна реабілітація, залежно від стану пацієнта, буде проводитися в домашніх або амбулаторних умовах, а також у реабілітаційних відділеннях, реабілітаційних центрах і санаторіях. Адам Недзельський під час свого візиту до санаторію Наленчув повідомив таке: «Ми хочемо використовувати мережу курортів по всій країні. Усі санаторії, що відповідають критеріям, зможуть надавати післяковідну реабілітацію після відповідного повідомлення до Національного фонду охорони здоров’я».

Післяковідна реабілітація в пацієнта повинна розпочатися протягом року після закінчення самого захворювання. Строк реабілітації – від 2 до 6 тижнів. Усі процедури, включаючи перебування в санаторії, будуть оплачуватися за рахунок коштів NFZ, а направлення будуть видавати лікарі первинної ланки (сімейні, терапевти), а також лікарі, які виписують пацієнта після COVID-19 з лікарні.

Комплексна програма стаціонарної та курортної післяковідної реабілітації включає такі процедури:

  • кінезіотерапія з особливим спрямуванням на тренування на витривалість, дихальні вправи, загальнофізичні вправи;
  • інгаляції;
  • водолікування, фізіотерапія – за індивідуальними показниками;
  • бальнеотерапія – за індивідуальними показниками;
  • масаж – за індивідуальними показниками;
  • реабілітаційна підтримка при супутніх захворюваннях;
  • санітарна освіта, зміцнення здоров’я, зміна способу життя.

У випадку амбулаторної реабілітації NFZ витратить більше 1 тис. зл. на пацієнта. Якщо реабілітація буде вдома, то близько 1,5 тис. зл.

P.S. Зазначимо, що в польській системі охорони здоров’я реабілітація – важлива частина лікування. Практично в кожній лікарні є відділення реабілітації, де відновлюються пацієнти після перенесених інфарктів та інсультів. Для лікарів, які навчалися та працювали в країнах колишнього СРСР, добре оснащені відділення реабілітації виглядають незвично. І мало хто з наших лікарів бачить себе в майбутньому реабілітологом. Але справді це досить приваблива спеціальність для лікарів, які хотіли б отримати спокійну та добре оплачувану роботу.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши