У червні польський уряд ухвалить рішення щодо можливості скасування епідемічної ситуації

У червні польський уряд ухвалить рішення щодо можливості скасування епідемічної ситуації

У червні польський уряд вирішить, чи слід покласти край епідемії в Польщі. Рішення буде прийняте на засіданні Ради Міністрів. Нагадаємо, стан епідемії в Польщі триває з 20 березня минулого року, але перші обмеження були введені ще 12 березня 2020 р.

Деякі представники влади побоюються, що повернення до нормального життя без будь-яких обмежень знизить бажання вакцинуватися. Крім того, в умовах оголошеної епідемії або принаймні епідемічної загрози уряд може легко управляти послугами охорони здоров’я та зберігати доплати за роботу з COVID для медперсоналу.

Не виключено, що для початку уряд прийме рішення про скасування стану епідемії, але збереження стану епідемічної загрози. Рішення про скасування епідемії та перехід до стану епідемічної загрози будуть залежати, серед іншого, від того, як швидко в Польщі відбуватиметься вакцинація. Станом на кінець травня з 21 млн дорослих громадян, які постійно проживають у Польщі, вакциновані (отримали дві дози) 5,6 млн чол., тобто близько 18 % дорослого населення.

Крім того, польський уряд буде орієнтуватися на ситуацію в інших країнах, таких як Німеччина та Великобританія.

І, нарешті, на ухвалення рішення вплине динаміка захворюваності та госпіталізацій у зв’язку з COVID. Францишек Раковський із Міждисциплінарного центру моделювання Варшавського університету повідомив, що скасувати стан епідемії буде можна, коли кількість діагностованих випадків не буде перевищувати 4 тис. на день, а кількість госпіталізацій буде не більш ніж 1 тис. на день.

Уже на початку травня в Польщі кількість виявлених випадків зараження не перевищувало 4 тис., хоча кількість госпіталізацій значно перевищувала рівень, рекомендований експертами для скасування епідемії, і становила більше 3 тис. Однак до кінця травня кількість госпіталізацій із приводу COVID суттєво знизилася та продовжує знижуватися.

У випадку скасування стану епідемії в Польщі будуть зняті практично всі обмеження. Але для в’їзду на територію Польщі іноземцеві з-за кордонів ЄС знадобиться паспорт вакцинації, інакше доведеться сидіти в карантині 10 днів або здавати тест на антитіла.

У громадян України буде можливість отримати COVID-паспорт. Уряд України запланував випуск COVID-паспортів із 1 липня поточного року. Процес буде синхронізований із вимогами ЄС. Однак, щоб отримати паспорт, що дає право на безперешкодне переміщення в межах ЄС, слід прищепитися вакциною, схваленою Європейським медичним агентством (ЕМА).

Наразі ЕМА схвалило дві мРНК-вакцини – Comirnaty (Pfizer/BioNTech) і Moderna, а також дві векторні вакцини – AstraZeneca і Janssen (Jonson&Jonson). Також відомо, що ЕМА розпочало огляд вакцини Vero Cell, розробленої китайською компанією Sinovac.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши