Рецепт для польської педіатрії: модернізація відділень, доступ до інновацій і збільшення чисельності персоналу

Рецепт для польської педіатрії: модернізація відділень, доступ до інновацій і збільшення чисельності персоналу

Низький інтерес серед польських молодих лікарів до педіатрії, нестача медичних кадрів, занадто повільні інновації – це лише деякі із проблем польської педіатрії та дитячої психіатрії, які обговорювалися фахівцями на засіданні Ради Парламентської групи у справах дітей у Сенаті.

Польська педіатрія – це 4 складових: первинна амбулаторна допомога, районні лікарні з дитячими відділеннями, багатопрофільні педіатричні установи та академічні педіатричні клінічні центри. Дві із цих складових викликають занепокоєння, зокрема, йдеться про первинну ланку та районні лікарні.

Так, за словами проф. Терези Яковської, національного консультанта з педіатрії, дотепер невирішеною проблемою є черги до педіатрів і дитячих психіатрів. Учасники засідання підкреслили необхідність забезпечення рівного доступу до сучасних методів лікування, у тому числі використовуваних в інших країнах. За словами експертів, нові ліки та технології з’являються в Польщі із запізненням. Це можна змінити, якщо направити державні кошти на впровадження інновацій.

Підвищення доступності психологічної та психіатричної допомоги також є величезною проблемою. У Польщі налічується близько 500 психіатрів, при цьому більше мільйона дітей потребують їхньої допомоги.

Сенатор Алісія Хибицька, голова парламентської групи у справах дітей, звернула увагу на низький інтерес до педіатрії серед польських лікарів і нестачі кадрів. «Справжньою проблемою є нестача медичних кадрів у педіатрії. Не вистачає фахівців з окремих педіатричних напрямків. Педіатрія не є привабливою спеціалізацією для студентів-медиків. Це складна галузь, що вимагає значних знань і навичок міжособистісного спілкування, тому необхідно ввести фінансові стимули й інші заохочення», – зазначила спікер.

Вона вказала на необхідність мінімізації бюрократії в роботі педіатрів, що дасть їм можливість зосередитися на лікуванні. На думку сенатора, хорошим рішенням у цьому напрямку є збільшення кількості допоміжного персоналу, який буде займатися адміністративною діяльністю, документацією (асистент медичний).

Томаш Ярмолинський, воєводський консультант із педіатрії в Любуському воєводстві, висловив думку про те, що необхідно краще координувати медичну опіку над дітьми на рівні первинної медико-санітарної допомоги. Саме тут повинен бути складений увесь план ведення пацієнта, щоб дитині не довелося роками чекати спеціалізованої діагностики та лікування. Це можна зробити дуже швидко, призначивши помічника лікаря загальної практики, який подбає про все це.

За словами сенатора Хибицької, необхідно також створити інтегровані педіатричні центри, такі як Дитячий оздоровчий центр у Варшаві, де можлива швидка та ефективна діагностика.

Ще одна серйозна проблема – це незадовільний стан педіатричних відділень у деяких лікарнях. Тереза Яковська звернула увагу на те, що багато дитячих відділень у районних лікарнях потребують модернізації, а іноді й капітального ремонту.

Наразі левову частину коштів національного фонду охорони здоров’я одержують спеціалізовані клініки, оскільки їх послуги коштують набагато дорожче, ніж первинна медична допомога. На думку доктора Томаша Ярмолинського, кошти повинні розподілятися більш рівномірно. Частину з них необхідно направити на поліпшення інфраструктури районних лікарень, щоб вони могли закупити обладнання та надавати допомогу на тому ж рівні, що й великі лікарні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши