Винятки під час перетину кордону

Винятки під час перетину кордону

Список тих, хто може перетинати кордон Республіки Польща, постійно оновлюється та розширюється. Будемо сподіватися, що незабаром можна буде вільно відвідувати не тільки Польщу, але й усі країни світу.

Але що ж робити у випадках, коли ваша ситуація не потрапляє до списку “дозволених”? Із такою ситуацією стикаються лікарі, коли їдуть подавати заяви на стаж. У цьому
випадку той, хто перетинає кордон, не є ні працівником, ні студентом.

У першу чергу, не впадайте у відчай. Вас цілком можуть пропустити на розсуд начальника зміни. Але до цього варто підготуватися – майте на руках оригінал промеси. Заздалегідь напишіть регіональній прикордонній службі та опишіть ситуацію. Не зайвим буде лист із Ізби, у якому зазначено строки подання документів та їх перелік. Усі ці документи тримайте під рукою.

Із досвіду учасників нашої програми, може знадобитися свідоцтво про нострифікацію та складання іспиту з польської медичної мови.

Майте при собі актуальну страховку

Будьте максимально спокійними, змиріться з думкою, що співробітники прикордонної
служби не знають тонкощів здобуття спеціальності лікаря в Польщі. Тому підготуйте на паперовому носії перерахування всіх етапів цього процесу польською мовою.

Заздалегідь потурбуйтеся про місце проживання й наявність польського номера телефону. У деяких випадках буде призначений обов’язковий карантин – правила його
проходження ми опишемо пізніше.

Під категорію людей, яким не можна перетинати кордон, також потрапляють ті, хто їде
на складання мовного або нострифікаційного іспиту. За наявності на руках
документів, що підтверджують мету вашої поїздки, проблем із проходженням кордону
не виникає в 90 %.

Пам’ятайте, що під час складної ситуації не потрібно втрачати самоконтроль. Набагато краще взяти себе в руки та відповідально підготуватися до довгої розмови із працівниками прикордонної служби.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши