Послаблень для іноземців не буде

Послаблень для іноземців не буде

24 липня президент підписав статут про те, що ніяких особливих умов та послаблень для лікарів зі Сходу в Польщі не буде. Поправка стосується роботи лікарів, лікарів-стоматологів, а також їх освіти.

Навесні 2019 року урядом був підготовлений проєкт поправки до закону про професію лікаря та стоматолога. З боку міністра охорони здоров’я була висунута пропозиція про те, щоб лікарі-іноземці могли працювати в польських установах охорони здоров’я протягом 5 років без підтвердження диплома або медичного огляду. Районна медична палата повинна була давати на це дозвіл після перевірки кваліфікації лікаря. Через 5 років іноземець повинен скласти іспит на визнання.

Послаблень для лікарів зі Сходу в Польщі не буде

Постанова в редакції була прийнята Комітетом охорони здоров’я Сейму та Сеймом. Поправка до закону про професію лікаря та стоматолога була передана до Сенату, який заблокував це положення, після чого поправки Сенату були схвалені Сеймом. Сенатори вирішили, що запропоновані урядом рішення роблять доступ іноземцям до роботи в польській охороні здоров’я занадто легким. Сейм змушений був погодитися із Сенатом.

Водночас директори лікарень розраховували на полегшення приймання іноземців на роботу до польських лікарень. Як зазначив проф. Ярослав Федоровський, президент Польської федерації лікарень, можна було б проводити гнучку політику зайнятості. Але така пропозиція зустріла сильний опір із боку медичного самоврядування, і до Сенату так і не дійшло.

Звичайно, це все пояснюється бажанням уряду зберегти високу якість надання медичних послуг. Але сайт praw.pl озвучує зовсім іншу причину: «Неофіційно багато експертів указують на те, що польські лікарі бояться конкуренції з-за кордону. Сьогодні існує ринок працівників, немає лікарів, і вони створюють умови».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши