9 постулатів Угоди медичних товариств Польщі

9 постулатів Угоди медичних товариств Польщі

Під час пресконференції, яка відбулася 9 грудня 2020 р. у Головній лікарській палаті Польщі (NIL), найбільші медичні товариства сформулювали 9 вимог, виконання яких дозволить виправити справи в системі охорони здоров’я. У заході взяли участь представники Альянсу медичних організацій, до якого входять:

  • Вища медична палата,
  • Угода Федерації роботодавців Зеленої-Гури,
  • Польська медична профспілка,
  • Угода резидентів,
  • Угода хірургів «SKALPEL».

Як підкреслив Анджей Матия, президент Вищої медичної ради, представники організацій, що об’єднують медичне товариство, зустрілися в штаб-квартирі NIL, щоб висловити протест проти того, що відбувається в системі охорони здоров’я.

«Польська система охорони здоров’я довгий час перебувала на грані можливостей і зараз дає збої. Утім, ми, лікарі, робимо все можливе. Спостерігається нестача кадрів, а наявний потенціал розтрачується через хаос у процесі прийняття рішень і внаслідок надмірної бюрократії», – зазначив Президент Вищої медичної ради.

Він також висловив занепокоєння, що при прийнятті рішень, спрямованих на усунення проблем охорони здоров’я, голос медиків був зігнорований, і безпека пацієнтів поставлена під загрозу.

«Сьогодні ми бачимо наслідки багаторічного нехтування проблемами охорони здоров’я. Основна проблема – це економія на здоров’ї. Ми пропонуємо варіанти рішень, попереджаємо про наслідки неправильних ініціатив. Але наші сигнали часто недооцінені. Прийнято рішення, що загрожують безпеці пацієнтів, наприклад, закон, що дозволяє лікарям із країн, які не входять до ЄС, працювати в нашій країні, без знання польської мови та без перевірки документів», – додав Анджей Матия.

Артур Дробняк, заступник секретаря Вищої медичної ради розповів про те, як законодавчо врегулювати сферу медичних помилок, які неминучі в практичній роботі персоналу.

«Польське законодавство, всупереч законодавству багатьох країн ЄС, не передбачає можливості виникнення ускладнень під час лікування пацієнта, не допускає можливості вчинення ненавмисної помилки, що призводить до приховування таких подій. Безперебійна система для гарантування безпеки як медичного персоналу, так і пацієнтів, повинна базуватися на трьох стовпах.

Перший – це створення реєстру небажаних явищ у медицині, з яким міг би працювати Уповноважений із прав пацієнтів, Вища медична палата та асоційовані представники різних організацій.

Другий – це створення фонду компенсації потерпілим.

Третій – це відповідні правові норми, які передбачають скасування кримінальної відповідальності лікаря, який повідомляє про небажане явище до реєстру», – зазначив спікер.

Яцек Краєвський, президент Федерації роботодавців охорони здоров’я Зеленої-Гури, підкреслив, що в ситуації, коли система відчуває дефіцит лікарів, найважливіше – це ефективність наявного персоналу.

Акт про відшкодування вартості ліків і продуктів харчування сприяє зниженню цієї ефективності, оскільки передбачає, що рівень оплати повинен визначити лікар. «Закон означає, що лікар, відповідальний за визначення рівня оплати ліків, витрачає час на функцію, яка повинна автоматично виконуватися IТ-системою», – сказав Краєвський.

Петро Писула, голова Угоди резидентів, нагадав, що джерелом усіх проблем у системі охорони здоров’я є недофінансування. «Угода резидентів вимагала збільшення фінансування до 6,8 % ВВП. Цього не відбулося. Ми вимагаємо представити до кінця грудня 2020 року законопроєкт, який буде гарантувати збільшення витрат ВВП на охорону здоров’я», – сказав він.

Кшиштоф Халабуз, президент з оперативних питань Угоди хірургів «SKALPEL» зазначив таке: «Ми будемо пам’ятати 2020 рік як рік боротьби з covid, але наступні роки будуть наповнені боротьбою із хронічними захворюваннями, які зараз не діагностуються та не лікуються. Це гігантський провал влади».

У ході пресконференції представники медичних товариств озвучили 9 постулатів, спрямованих на поліпшення ситуації у сфері охорони здоров’я:

  1. Забезпечення всіма ліками для лікування та захисту, незалежно від типу установи.
  2. Гарантія страхування медичного персоналу на випадок захворювання, набутого під час надання медичної допомоги, або смерті.
  3. Гарантія правової безпеки для лікарів, які повідомляють про ускладнення, і для пацієнтів – швидкий спосіб усунення ушкоджень.
  4. Забезпечення прозорих та однозначних принципів оплати праці.
  5. Скасування обов’язку визначати та відповідати за розмір компенсації за виданий лікарський препарат.
  6. Забезпечення збільшення витрат на охорону здоров’я до рівня 6,8 % ВВП без урахування витрат, пов’язаних з епідемією, уже до 2021 року.
  7. Зменшення бюрократії.
  8. Гарантія чіткого процесу приймання на роботу для здобуття спеціалізації та направлення до резидентури, а також чітко визначеного курсу навчання.
  9. Зміна організації системи охорони здоров’я та організаційних процедур при COVID-19.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши