Міністр охорони здоров’я Польщі про протест медиків, чергові епідемічні обмеження і третю дозу вакцини проти COVID

Міністр охорони здоров’я Польщі про протест медиків, чергові епідемічні обмеження і третю дозу вакцини проти COVID

Нещодавно міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський дав велике інтерв’ю Polsat News, у якому висловив своє бачення поточної ситуації в охороні здоров’я.

Так, відносно протесту медиків, який заплановано на 11 вересня, міністр повідомив, що він досить здивований із цього приводу. За його словами, діалог між МОЗ і професійною громадськістю цілком ефективний. Однак насправді представники професійного лікарського самоврядування та лікарських профспілок неодноразово привселюдно просили про зустріч із міністром, але він так і не знайшов можливості для її проведення.

Міністр зустрічався з організаціями професійного самоврядування медсестер, але, як повідомляли представники самоврядування, ця зустріч не принесла позитивних результатів.

Відносно базових ставок у системі охорони здоров’я, обговорення велося на рівні тристоронньої групи. Але з неї були виключені представники професійного самоврядування.

Медики мають намір не просто провести протест, але й створити «Біле містечко». Тобто організувати постійну акцію, яка буде тривати, поки вимоги медиків не будуть виконані. Із цього приводу міністр повідомив таке: «Я побоююся «Білого містечка», але його створення не допоможе вирішити проблему. Рішення знаходиться за столом переговорів».

Наразі у Варшаві триває протест медичних рятувальників – співробітників швидкої допомоги. За повідомленнями в ЗМІ, уже більше половини бригад не виїжджають на виклики. За словами міністра, з 2015 р. витрати на службу медичного порятунку збільшилися на 30 %. На його думку, працівники швидкої допомоги повинні були відчути збільшення фінансування. Якщо цього не сталося, то винні роботодавці.

Саме тоді, коли міністр давав інтерв’ю, заступник міністра Вальдемар Краска зустрінеться з рятувальниками. За її результатами заступник міністра відзначив, що між рятувальниками та їх роботодавцями немає ефективного діалогу. Він підкреслив, що роботодавці повинні ділитися прибутком зі своїми співробітниками. Тому скоро будуть установлені нові розцінки на послуги швидкої допомоги, які зобов’яжуть роботодавців платити співробітникам більше.

Щодо майбутніх епідемічних обмежень міністр Недзельський повідомив, що вони будуть поширюватися тільки на нещеплених. «Вакциновані люди не будуть обмежені. Вони не повинні відповідати за чужу безвідповідальність», – заявив міністр. Зі свого боку зазначимо, що польське співтовариство вже висловлює невдоволення із приводу сегрегації поляків на щеплених і неплених й обмеження прав нещеплених.

Що стосується третьої дози вакцини проти COVID-19 для всіх, той таке рішення ще не прийнято. Спочатку необхідно все зважити, зокрема відповісти на запитання: наскільки третя доза допомагає уникнути виникнення нових мутацій? Проте право на отримання третьої дози мають такі групи пацієнтів:

  • які отримують активну протиракову терапію;
  • після трансплантації органів, які отримують імунодепресанти або біологічну терапію;
  • після трансплантації стовбурових клітин в останні 2 роки;
  • при помірних або важких синдромах первинного імунодефіциту;
  • с ВІЛ-інфекцією;
  • які отримують терапію високими дозами кортикостероїдів або інших ліків, які можуть пригнічувати імунну відповідь;
  • які потребують постійного діалізу через ниркову недостатність.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши