Резидентура в Польщі: додаткові джерела доходу

Резидентура в Польщі: додаткові джерела доходу

Продовжуємо розповідати про резидентуру нашого лікаря в Польщі за спеціальністю «Терапія».

Оскільки лікарів у первинній ланці не вистачає, резидентам-терапевтам (і педіатрам) пропонують підробляти в амбулаторіях сімейної медицини (POZ – podstawowa opieka zdrowotna) і пунктах нічної та святкової медичної допомоги (NPL – nocna pomóc lekarska). Для такої роботи резидент зазвичай укладає додаткові договори з одним або декількома роботодавцями.

В амбулаторії сімейної медицини робота зручна, не трудомістка й добре оплачується. Однак тут багато не заробиш, тому що нас обмежує робочий графік резидентури. Робочий день резидента закінчується о 14.35 (якщо немає чергування), а амбулаторія працює тільки в робочі дні з 8.00 до 18.00.

Проте для тих, хто дотримується принципу «курочка по зернятку клює» підробіток в амбулаторії може бути досить корисним. По-перше, тут можна набути гарного досвіду – пацієнти із широким спектром захворювань і проблем, хороші можливості для діагностики, робота з рецептами, лікарняними, довідками для одержання пільг тощо. По-друге, година роботи в амбулаторії коштує в середньому 100 зл./год. брутто.

Набагато більше можливостей для одержання додаткових чергувань резидентові може надати NPL. З одного боку, ця робота не вимагає особливих знань – треба надавати первинну допомогу зі швидкістю 5-6 пацієнтів на годину. За результатами первинного обстеження необхідно надати допомогу, рекомендації, направити до сімейного лікаря або спеціаліста, дати направлення на госпіталізацію.

З іншого боку, це виснажлива рутина. Працювати можна в робочі дні з 18.00 до 8.00, у вихідні та святкові – цілодобово. Вихідні непередбачені, а в робочі дні основний потік припадає на 18.00-23.00. Уночі може звернутися від 0 до кількох осіб. Якщо пощастить, ніч буде спокійною, і звернеться максимум 1 пацієнт.

Візити додому передбачені, але тільки до лежачих пацієнтів і в екстрених випадках, наприклад, у разі потреби заміни катетера Фолея. Крім того, до обов’язків лікаря NPL входить констатація смерті. При цьому від моменту звернення із цього приводу в NPL до виїзду лікаря на місце має пройти не менше 2 годин.

Що стосується «пацієнтопотоку», то взимку, навесні й восени здебільшого це діти з вірусними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Навесні до них приєднуються пацієнти з алергією. Часто доводиться мати справу з гіпертонією, алергією, радикулітами. Нечасто – гострим животом, анемією та іншими захворюваннями, характерними для первинної ланки.

У розпорядженні лікаря NPL невеликий перелік можливих досліджень, серед яких клінічний аналіз крові та CRP, глюкометр, ЕКГ. Є кабінет чергового лікаря, де можна відпочити, прийняти душ, поїсти. Умови для роботи нормальні, але робота в NPL дуже виснажлива. Проте тут практично завжди можна знайти підробіток. Одна година роботи в NPL коштує від 100 зл. брутто.

Можуть бути й інші джерела доходу, такі як SOR, госпіси та інші установи опіки. Крім того, резидент може добре заробити на «телепорадах». Йдеться про медичні консультації онлайн. Таку послугу для пацієнтів надають різні провайдери, у тому числі страхові компанії. Лікар укладає із провайдером договір і працює віддалено на своєму обладнанні (комп’ютер, інтернет). Робота нескладна, а оплата гідна (до 150 зл./год.).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши