Чи легко вступити до резидентури? Результати конкурсу в окремих воєводствах

Чи легко вступити до резидентури? Результати конкурсу в окремих воєводствах

Часто наших читачів хвилює питання, скільки балів треба набрати на підсумковому лікарському іспиті, щоб потрапити до резидентури за тією чи іншою спеціальністю? Насправді чітко сказати, скільки балів треба набрати, не можна, оскільки все залежить від кількості претендентів та їх результатів. Причому в різних воєводствах прохідний бал на ту саму спеціальність буде різним. У цій публікації ми розглянемо ситуацію за різними воєводствами в контексті кількості претендентів/кількості місць

.

Основні напрямки, які обирають молоді лікарі: сімейна медицина, внутрішні хвороби, анестезіологія, радіологія та педіатрія. Відносно багато здобувачів також цікавляться гінекологією та акушерством, психіатрією, ендокринологією, дерматологією та офтальмологією. Однак для останніх трьох спеціалізацій передбачена мала кількість місць, тому охочих освоїти їх стає все менше.

У Мазовецькому воєводстві на 515 резидентських місць було подано 918 заяв, а на 414 нерезидентських місць – 614 заяв. На всі спеціальності був високий конкурс, і більше 400 молодих лікарів не змогли вступити на спеціалізацію, а кадрів у лікарнях, як і раніше, гостро не вистачає.

У Поморському воєводстві претенденти зіткнулися з відсутністю місць на спеціалізації з ендокринології, дерматології, дитячої онкології, діабетології, а з офтальмології та нейрохірургії було по одному місцю. Недобір у цьому воєводстві спостерігається тільки на сімейну медицину. На інші спеціалізації конкурс був досить високим. Наприклад, на 10 місць із гінекології претендували 17 осіб.

У Люблінському воєводстві кількість поданих заяв за кожною спеціалізацією набагато перевищує кількість місць, надаваних Міністерством охорони здоров’я.

Що стосується Свентокшиського воєводства, то тут ситуація сильно відрізняється залежно від обраної спеціальності. Наприклад, високий конкурс спостерігається серед претендентів на дерматологію, офтальмологію та радіологію. Але для цих спеціалізацій передбачено лише по одному місцю. А на сімейну медицину, терапію та анестезіологію великий недобір. Наприклад, на 19 місць з анестезіології подано лише 8 заяв.

У Нижньосілезькому воєводстві було подано 349 заяв на 332 резидентських місця. Різниця невелика, але за різними спеціалізаціями ситуація різна. Наприклад, великий конкурс був на педіатрію: на 10 місць – 28 заяв. А на терапію великий недобір: на 50 місць – 27 заяв.

В Опольському воєводстві МОЗ надав 142 місця, а заяв подано тільки 49. У результаті на такі спеціалізації, як терапія, сімейна медицина та анестезіологія, спостерігається величезний недобір. Охочих стати кардіологами було лише 4, але й місць було всього 4, а на 2 місця по урології було подано 5 заяв.

У Підкарпатському воєводстві на 301 місце подано 201 заяву. Найбільшу популярність серед претендентів, як це не дивно, мають сімейна медицина та педіатрія, ну й традиційно – дерматологія. Що стосується анестезіології, клінічної онкології, загальної хірургії, психіатрії – усі охочі отримали місця, оскільки кількість надаваних місць у кожному випадку майже вдвічі перевищує кількість претендентів.

У Лодзинському воєводстві серед кращих спеціальностей переважають: внутрішні хвороби, педіатрія та сімейна медицина. Відносно високий інтерес (порівняно з іншими провінціями) викликає ортопедія.

У Лодзинському воєводстві ситуація має такий вигляд. На терапію – недобір: на 50 місць подано 41 заяву. А на сімейну медицину кількість охочих значно перевищує кількість місць: 5 місць – 22 заяви. На 24 місця з анестезіології подано 21 заяву. На 5 місць з ортопедії – 18 заяв.

У Підляському воєводстві кількість претендентів, які бажають спеціалізуватися на сімейній медицині (21), набагато перевищує кількість виділених місць (9), у той час як менший інтерес при більшій кількості місць викликають внутрішні хвороби, гінекологія та педіатрія.

У Сілезькому воєводстві, як і в Мазовецькому, кількість місць удвічі менше, ніж претендентів.

P. S. Ситуація з розподілом резидентських місць свідчить про те, що МОЗ не аналізує ситуацію на ринку праці та виділяє резидентські місця в рандомному порядку. У всіх воєводствах, крім Мазовецького, ще не розіграли місця нерезидентські. Частина претендентів мають шанс потрапити на спеціалізацію в нерезидентському режимі. Крім того, нагадуємо, що з 2022 р. лікарі зможуть подавати заяву відразу в 15 воєводствах. Це дозволить вирівняти ситуацію з розподілом резидентур.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши