Освітні бали для лікарів у Польщі: що це таке та кому вони потрібні?

Освітні бали для лікарів у Польщі: що це таке та кому вони потрібні?

У клінічній практиці лікар повинен постійно розвиватися та вдосконалюватися. З метою мотивації лікарів постійно здобувати нові знання в Польщі застосовуються так звані освітні бали. Після отримання права на медичну практику кожний лікар повинен набрати 200 балів у 48-місячний розрахунковий період.

Від обов’язку накопичувати освітні бали звільнені:

  • стажисти;
  • особи в декретній відпустці;
  • лікар, який перебуває на лікарняному не менше 50 % розрахункового періоду.

Підвищення кваліфікації, підтверджене накопиченням навчальних балів, є правом та обов’язком лікаря. У розпорядженні Міністра охорони здоров’я 28 вересня 2017 р. визначено правила нарахування освітніх балів. Методику документування отриманих балів можна знайти на сайтах відповідних медичних палат.

Освітні бали нараховуються, наприклад, за:

  • участь у курсі, що не входить до програми спеціалізації;
  • участь у національному або закордонному конгресі, з’їзді, конференції;
  • клінічну практику в національному або закордонному спеціалізованому центрі;
  • написання або переклад і видання професійної медичної статті тощо.

Варто зазначити, що резидент отримує 50 балів за рік проходження спеціалізації. За перші 4 роки навчання вони отримають рівно 200 з них, а отже, виконають своє зобов’язання без необхідності додаткової участі в конференціях або тренінгах (що, звичайно, ми рекомендуємо). Через 4-річний період розрахунку освітніх балів резиденти останніх років резидентури (5-6-го) повинні запланувати їх накопичення в найближчі місяці.

Освітні бали важливі для людей, які будуть виступати здобувачами на керівні посади, працювати викладачами, отримувати кошти на післядипломну освіту або дослідження, подавати заявки на укладення контракту на надання медичних послуг або змінювати умови зайнятості. У такому випадку лікар повинен подати документ про право на медичну практику, що містить запис про виконання зобов’язань професійного розвитку та кількість отриманих балів.

Відсутність достатньої кількості освітніх балів у звітному періоді може призвести до появи відповідного запису в районному регістрі лікарів. Але розпорядження міністра охорони здоров’я не передбачає ніяких санкцій.

Водночас Окружна медична рада може присуджувати нагороди або відзнаки лікарям, які набрали мінімум 400 балів або які брали участь у різних формах професійного розвитку.

Згідно із програмами спеціалізованого навчання щороку резидент має право на 6-денну відпустку для самоосвіти: конференції, додаткове навчання, наукові заходи. Невикористана відпустка з навчання не переноситься на наступні роки. Дата та спосіб використання навчальної відпустки визначаються після консультації з керівником спеціалізації.

Освітні бали викликають низку запитань у медичного співтовариства. Чи слід взагалі контролювати професійний розвиток лікарів? Чи має це бути так формалізовано? Чи не є освітні бали та 6-денна відпустка для самоосвіти фікцією?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши