Польські лікарі, які заразилися COVID-19, консультують пацієнтів віддалено

Польські лікарі, які заразилися COVID-19, консультують пацієнтів віддалено

П’ята хвиля COVID-19 у Польщі, незважаючи на раніше проведену вакцинацію серед медпрацівників, призвела до збільшення числа випадків зараження серед лікарів і медсестер. Із цієї причини деякі лікарні тимчасово закривають відділення та припиняють планову госпіталізацію.

Інша ситуація в сегменті первинної медико-санітарної допомоги, де лікарі в умовах карантину та ізоляції все-таки надають консультації, але віддалено. Спільнота сімейних лікарів стверджує, що віддалені консультації (телеконсультації) — це єдиний на сьогодні ефективний спосіб обмежити передання інфекції й водночас подбати про пацієнтів.

Як інформує Федерація роботодавців охорони здоров’я «Зеленогурська угода», уже є такі поліклініки (POZ), у яких більше половини персоналу заражені коронавірусом і перебувають на лікарняному, в ізоляції або на карантині. У цьому випадку єдиним виходом для пацієнтів є телеконсультації, які проводять ці лікарі.

У «Зеленогурській угоді» як приклад наводять POZ «Барт-Медика» у м. Бартошиці Вармінсько-Мазурського воєводства. Ця амбулаторія обслуговує більше 9 тис. пацієнтів. Щодня в ній працюють 4 лікарі, 4 медсестри та 2 реєстратори. Нова хвиля зараження COVID-19 обрушилася на медичних працівників у грудні. Першими заразилися медсестри, а тепер і лікарі.

Маржена Бромирська, лікар POZ у Бартошицях розповіла про поточну ситуацію. «У мене з’явилися симптоми застуди – захворіло горло, нічого страшного. Але я відчуваю відповідальність, зробила тест, і він виявився позитивним. Тому я вдома на карантині, а робота в клініці була б паралізована, якби не віддалені консультації».

Другий лікар, який працює в амбулаторії, також здав тест, який дав позитивний результат. Через це все навантаження було покладене на двох лікарів, у яких тест був негативним.

За словами Маржени Бромирської, саме зараз до POZ звертається велика кількість пацієнтів. Це не тільки пацієнти з COVID-19, але й хронічні хворі з діабетом, серцево-судинними захворюваннями, болями в спині і т. д. До того ж приводять багато дітей. Тому, незважаючи на те, що лікар заражена COVID-19, вона консультує своїх пацієнтів віддалено, проводить кілька годин біля телефону та комп’ютера. «Я не могла кинути своїх пацієнтів або відправити їх до тих лікарів, які приймають пацієнтів у поліклініці. Вони б не впоралися, а пацієнти не можуть чекати», – говорить лікар.

У «Зеленогурській угоді» підкреслюють, що наразі аналогічна ситуація склалася в багатьох населених пунктах Польщі. Медичні працівники заразилися та перебувають удома на лікарняному або в карантині, щеплення дітям припинено або скасовано.

«У багатьох випадках ситуацію рятують телеконсультації, які МОЗ планує різко скоротити або зовсім виключити. Питання в тому, хто тоді буде консультувати хворих пацієнтів?», – запитують медики. Лікарі зазначають, що під час пандемії багато професійних груп працюють віддалено — державні чиновники, учені та вчителі. Тому ініціатива МОЗу про обмеження можливості проведення телеконсультацій виглядає як мінімум нелогічно.

Для лікарів така форма роботи у виняткових обставинах є єдиним способом обмеження передання інфекції та одночасного догляду за хворими. «Якщо не буде телеконсультацій, лікарі будуть більш піддані інфекціям, і доступність фахівців для пацієнтів буде ще меншою», — переконує «Зеленогурська угода».

Раніше ми повідомляли, що МОЗ має намір увести обмеження для використання телеконсультацій. Нагадаємо, що з 1 березня всі медпрацівники повинні бути щеплені мінімум 2 дозами вакцини проти COVІD-19.

Також повідомляємо, що з 25 січня 2022 р. у Польщі тривалість карантину зменшена до 7 днів замість 10. На 7-денний карантин направляються особи, які мали контакт з інфікованою людиною, але без симптомів захворювання, а також особи, яких лікар направив на обстеження. Якщо йдеться про захворілих із позитивним результатом тесту, то строк ізоляції як і раніше буде становити мінімум 10 днів і 24 години після нормалізації температури.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши