Весняна резидентура-2021 – популярні та непопулярні спеціальності серед польських лікарів

Весняна резидентура-2021 – популярні та непопулярні спеціальності серед польських лікарів

Весняний набір до резидентури для багатьох лікарів у Польщі, як рятувальний круг – місць менше, ніж восени, але й претендентів менше. Навесні 2021 р. було передбачено 1 959 резидентських місць. Найбільше в Малопольському воєводстві (Краків) – 223 і Мазовецькому (Варшава) – 226, а претендентів на них довелося 118 і 197 відповідно.

Ситуація з популярними та непопулярними спеціальностями в різних воєводствах виглядає зовсім по-різному. Проблема полягає в тому, що до 2022 р. лікарі можуть подавати заявки на резидентуру тільки за однією спеціальністю в межах одного воєводства. З 2022 р. можна буде подавати заявки в 15 різних воєводствах і на різні спеціальності. Це сильно спростить пошук бажаної резидентури.

Але поки що ситуація виглядає так. Досить популярна серед польських лікарів дерматологія. У Нижньосілезькому воєводстві (Вроцлав) на дерматологію було подано 22 заявки на 1 резидентське місце. У Лодзинському воєводстві (Лодзь) на 1 місце подали заявки 8 осіб, прохідний поріг (результат LEK) – 87,62 %. У Великопольському воєводстві (Познань) на 1 місце претендували 25 осіб, поріг – 92,62 %.

Офтальмологія часто цікавить лікарів з-за східних кордонів Польщі. Ця спеціальність також має велику популярність і серед поляків. Так, у Сілезькому воєводстві (Катовіце) на 1 резидентське місце претендували 12 осіб, поріг – 90 %. У Поморському воєводстві (Гданьск) на 1 місце подали заявки 5 осіб, поріг – 86,19 %.

Популярність серед лікарів також має радіологія. У Нижньосілезькому воєводстві на 1 місце було подано 12 заявок. У Лодзінському – на 1 місце 12 заявок. У Поморському 15 претендентів на 1 місце, поріг – 90,00 %. У Малопольському на 1 місце було подано 13 заявок, поріг – 87,62 %.

У Мазовецькому воєводстві найбільший конкурс був до резидентури по ендокринології – 26 осіб на 1 місце. У Лодзінському воєводстві на 1 місце за цією спеціальністю було подано 10 заявок, поріг – 91,90 %.

Непопулярною в окремих воєводствах виявилася неврологія. Так, у Малопольському воєводстві на 10 місць подали заявки лише 2 особи. У Люблінському воєводстві (Люблін) було 16 неврологічних місць, а заявок тільки 1. У Підкарпатському воєводстві (Жешув) на 5 місць подали заявки лише 2 особи.

Цікава ситуація в Західно-Поморському воєводстві (Щецин) з такою спеціальністю, як «реабілітація». На 8 місць не було подано жодної заявки.

Тепер поговоримо про пріоритетні спеціальності. Щороку в Польщі затверджується перелік таких спеціальностей, і до нього включаються ті сфери медицини, де відчувається найбільший кадровий дефіцит. Пріоритетна спеціальність часто непопулярна серед польських лікарів. Хоча резиденти пріоритетних спеціальностей одержують більше, ніж резиденти непріоритетних спеціальностей.

Так, наприклад, у 2021 р. резидент зі спеціальністю непріоритетною до 3-го року навчання отримує базову ставку 4 299 зл. (950 євро), після 3-го року навчання – 4 933 зл. (1 100 євро). Резидент зі спеціальністю пріоритетною до 3-го року навчання отримує 4 633 зл. (1 020 євро), а після 3 років – 5 300 зл. (1 200 євро).

Наприклад, цього року серед пріоритетних спеціальностей – «невідкладна медична допомога». У Мазовецькому воєводстві на 9 місць не було претендентів. У Нижньосілезькому на 7 місць була 1 заявка. У Любліні на 4 місця не знайшлося жодного бажаючого. У Малопольському воєводстві було 19 місць, ніхто не подав заявки. Не було претендентів і в Підкарпатському воєводстві на 4 місця. У Великопольському воєводстві на 13 місць теж ніхто не претендував. У Сілезії подали заявки 2 особи на 5 місць. У Поморському воєводстві подали заявки 2 особи на 7 місць.

Ще одна пріоритетна спеціалізація – «інфекційні хвороби». У Люблінському воєводстві ніхто не подав заявки, а було доступно 8 місць. У Лодзінському – 4 місця, Малопольському – 15 місць, Мазовецькому – 20 місць, Сілезькому – 10 і жодної заявки. У Підкарпатському подала заявку 1 людина, місць було 7.

У Західно-Поморському воєводстві на 4 місця за пріоритетною психіатрією подали заявки 2 лікаря, а Великопольському – 4 особи боролися за 1 місце, у Поморському (Гданьск) було 8 претендентів на 2 місця.

У Сілезії було передбачено 3 місця на резидентуру за дитячою хірургією, а заявку подав тільки 1 лікар. У Великопольському та Західно-Поморському воєводствах було по 1 місцю, але ніхто не став на них претендувати.

У Нижньосілезькому воєводстві було подано лише 2 заявки на 13 місць за анестезіологією та реанімацією. Це ще одна пріоритетна спеціальність. У Любліні було всього 3 претенденти на 15 місць. У Лодзі на 24 місця претендували 7 осіб. У Малопольському воєводстві – на 28 місць 5 заявок. У Мазовецькому було 32 місця, а подали заявки 10 лікарів. У Підкарпатському воєводстві – 3 заявки на 16 місць.

Із загальною хірургією в окремих воєводствах ситуація також складна. Так, у Сілезії на 9 місць за цією спеціальністю було 3 заявки. У Малопольському – на 14 місць 6 заяв. У Нижній Сілезії – 14 місць і 8 заявок. У Люблінському та Західно-Поморському регіонах по 1 заявці та по 5 місць.

Для резидентури за внутрішніми хворобами (терапія) у Нижньосілезькому воєводстві було передбачено 20 місць, заявки подали 9 лікарів. У Люблінському воєводстві – 5 заявок на 10 місць. У Західно-Поморському воєводстві – 3 заявки на 10 місць.

Ще одна пріоритетна спеціальність – «гематологія». У Люблінському воєводстві тільки 1 людина подала заявку за наявності 4 місць. Аналогічно в Мазовецькому воєводстві – 1 людина на 5 місць. У Підкарпатському воєводстві на 4 місця не подано жодної заявки. У Сілезькому – на 4 місця подала заявку 1 людина. У Великопольському – 13 місць і жодної заявки.

На пріоритетну клінічну онкологію в Малопольському воєводстві подала заявку 1 людина за наявності 5 місць. У Мазовецькому воєводстві також подала заявку 1 особа, а було 16 місць. У Підкарпатському воєводстві – 5 місць і тільки 1 заявка. У Західно-Поморському воєводстві на 3 місця ніхто не подав заявки.

P.S.: Така істотна різниця з популярними та непопулярними спеціальностями пов’язана, у першу чергу, із законодавчими обмеженнями. Багато лікарів могли б вступити до резидентури в іншому воєводстві, якби була така можливість. З 2022 р. набудуть чинності нові положення Закону, і лікарі зможуть подавати заяви до резидентури відразу в декількох воєводствах.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши