У Бидгощі відбувся нострифікаційний іспит для лікарів-біженців з України

У Бидгощі відбувся нострифікаційний іспит для лікарів-біженців з України

9 червня в Медичному університеті ім. Миколи Коперника (м. Бидгощ) відбувся нострифікаційний іспит для лікарів з України, які перетнули кордон із Польщею після 24 лютого поточного року, рятуючись від війни. Ідучи назустріч українським лікарям, університет не брав оплату за цей іспит.

Загальний результат іспиту не додає оптимізму – з 164 українських лікарів склали іспит лише 28, це близько 17%. Проте на загальному фоні вигідно відрізняються лікарі, які готувалися разом із викладачами Фонду EUROMED – половині з них вдалося скласти цей іспит.

Низький загальний результат можна пояснити дефіцитом часу на підготовку. Університет розмістив оголошення про безкоштовний нострифікаційний іспит для українських лікарів-біженців приблизно за півтора-два місяці до дати його проведення. За такий короткий термін самостійно підготуватися до нострифікаційного іспиту складно.

Іспит складався з 200 запитань, на кожне з яких пропонувалося 5 варіантів відповідей, 1 з яких – правильна. Для позитивного результату необхідно було набрати 60 % правильних відповідей. Як розповідають учасники, багато запитань були ємними за змістом, і, щоб зрозуміти суть, треба було прочитати запитання як мінімум 2-3 рази. Як правило, це опис клінічного випадку.

Звичайно, були й короткі запитання, але, щоб правильно відповісти на них, треба мати широкі знання в галузі різних сфер медицини. Так, наприклад, у тестах було запитання з кардіології про кількість енергії, необхідної для заряду під час проведення кардіоверсії, або запитання з педіатрії про те, з якого віку дитині можна проводити вакцинацію проти грипу. Зрозуміло, що хірург або гінеколог без попередньої підготовки навряд чи згадає відповіді на ці запитання з курсу університету.

Які можна зробити висновки із цього іспиту? По-перше, чим менше минуло часу від закінчення університету, тим простіше лікареві складати нострифікаційний іспит, адже ще свіжі знання, здобуті в університеті. Тому найоптимальніший варіант – це підтверджувати диплом відразу після закінчення медичного університету, не витрачаючи часу на інтернатуру, оскільки в будь-якому разі в Польщі доведеться проходити річне післядипломне стажування. По-друге, іспит на підтвердження медичного диплома – це, мабуть, найскладніше випробування для лікаря, який вирішив робити свою кар’єру в Польщі. Готуватися до цього випробування треба серйозно, приділяючи досить часу навчанню й тренувальним тестам.

Нагадуємо, що в Польщі в лікарів, які здобули освіту за межами ЄС, є дві можливості для підтвердження диплома – нострифікація та верифікація. Нострифікацію приймають медичні університети, а верифікацією займається Центр медичних іспитів.

Нострифікація в більшості польських вишів проводиться у вигляді тестів. Але якщо хтось бажає складати іспит усно, то таку можливість надає медичний університет у Варшаві. Нострифікація коштує дорожче, ніж верифікація, вона надає право лікареві займатися наукою та викладати.

Верифікація дозволяє займатися лікарською діяльністю в Польщі, і для більшості лікарів цього цілком достатньо. Верифікаційний іспит проводиться двічі на рік улітку та восени, але документи та заяву на участь у цьому іспиті треба подавати за 3-4 місяці. Так, щоб складати осінній іспит, який відбудеться в період 15 жовтня – 15 листопада, заяву треба подати до 31 липня.

Усіх лікарів, які не склали нострифікаційний іспит у Бидгощі, ми закликаємо: не здавайтеся! Негативний результат – це теж результат. Тепер ви знаєте, до чого треба готуватися, щоб наступного разу обов’язково успішно скласти іспит. Багато лікарів проходили цей тернистий шлях, роблячи дві й більше спроб, крок за кроком просуваючись до успіху.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши