COVID-19 у Польщі: 4-та хвиля на порозі, чого чекати найближчим часом?

COVID-19 у Польщі: 4-та хвиля на порозі, чого чекати найближчим часом?

Ще влітку міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський попереджав, що восени в країні очікується чергова 4-та хвиля епідемії коронавірусу. Про введення будь-яких обмежень уряд мав намір міркувати, коли кількість нових випадків зараження досягне 1 тис. осіб на день. 29 вересня був зафіксований даний поріг, а вже 30 вересня кількість нових виявлених випадків зараження SARS-CoV-2 досягла 1 208.

На стаціонарному лікуванні перебувають 1 614 пацієнтів із COVID-19, із них 172 – під апаратом штучної вентиляції легенів. Більшість нових випадків зараження зареєстровано в Люблінському (241) і Мазовецькому воєводствах (204). У зв’язку із цим заступник міністра охорони здоров’я Вальдемар Краска в інтерв’ю «Польському радіо» заявив, що четверта хвиля «стала фактом».

«Ми перевищили тисячу випадків зараження. Тиждень тому ми говорили, що це станеться. Сьогодні в нас більше тисячі нових випадків, тобто тенденція до збільшення кількості заражених виразно утвердилася на даний момент», – заявив він.

30 вересня на сайті урядового порталу актуалізовано інформацію про обмеження, пов’язані з поширенням COVID-19. Зокрема, на сьогоднішній день і до 31 жовтня поточного року встановлені такі обмеження:

  1. Обов’язок дотримуватися дистанції не менше 1,5 метра між пішоходами, крім батьків із дітьми та людей, які живуть разом.
  2. Захист рота й носа медичною маскою в зачинених приміщеннях. Шарфи не допускаються. Рот і ніс необхідно прикрити на сходах у під’їзді, в автобусі, трамваї та поїзді, у магазині, торговельному центрі, банку, на ринку та на пошті, на робочому місці, якщо в кімнаті перебуває більше однієї людини та під час обслуговування клієнта, у лікаря поліклініки та лікарні і т.д.

Не потрібно прикривати рот і ніс на вулиці, у лісі, парку, під час приватних поїздок на машині та ін.

  1. Карантин. Обмеження поширюється на осіб, які:
  • перетинають кордон між Польщею та країнами, що не є членами ЄС, а також між Польщею та країнами Шенгенської зони;
  • мали контакт із зараженими;
  • мають позитивний результат тесту на COVID-19.

Мандрівники, незалежно від транспортних засобів (колективні та індивідуальні, які перетинають кордон пішки), підлягають 10-денному в’їзному карантину, крім тих, які:

  • отримали повний курс вакцинації препаратом, схваленим ЕМА, і з моменту останньої вакцинації минуло 14 днів (із дня, що настає за днем уведення останньої дози). Вакцинація підтверджується цифровим сертифікатом ЄС або іншим документом польською або англійською мовами;
  • були раніше інфіковані вірусом SARS-CoV-2 (видужалі), але не пізніше ніж за 6 місяців до дня перетину кордону з Польщею; такі особи повинні надати підтвердний документ, виданий польською або англійською мовами, включаючи цифровий сертифікат ЄС;
  • отримав негативний результат тесту на COVID-19, підтверджений цифровим сертифікатом ЄС або іншим документом польською або англійською мовами; перевірка повинна бути проведена не раніше ніж за 48 годин до перетину кордону;
  • діти віком до 12 років, що подорожують під наглядом дорослих, які вакциновані проти COVID-19 або отримали негативний результат на COVID-19.

Звертаємо увагу, що обов’язковий карантин не поширюється на людей, які проходять у Польщі післядипломне стажування та спеціалізоване навчання.

Крім того, згадані обмеження не поширюються на лікарів, який здобули освіту за межами Польщі, але їх кваліфікація визнана, і вони їдуть працювати за спеціальністю.

Також карантинні обмеження не застосовуються до тих, хто їде складати іспити для підтвердження професійної кваліфікації. Повний список осіб, звільнених від карантину при в’їзді до Польщі, зазначено в § 3 Постанови Ради Міністрів від 6 травня 2021 р.

Мандрівники, які потрапили в карантин, зможуть протягом 48 годин після перетину кордону пройти тест, і в разі негативного результату вони звільняються від карантину. Тести не фінансуються державою.

Що стосується інших обмежень, то вони поки що не змінилися. Кінозали, театри, ресторани, тренажерні зали, торговельні центри та інші громадські місця працюють із дотриманням санітарних норм. Про збільшення кількості спеціалізованих відділень і лікарень для лікування пацієнтів з SARS-CoV-2 поки що не йдеться.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...