Міністерство охорони здоров’я Польщі прийняло рішення щодо лікарів з умовним правом на лікарську діяльність, виданим для надання допомоги пацієнтам із COVID-19

Міністерство охорони здоров’я Польщі прийняло рішення щодо лікарів з умовним правом на лікарську діяльність, виданим для надання допомоги пацієнтам із COVID-19

Як ми вже неодноразово повідомляли, у Польщі діє кілька процедур для спрощеного працевлаштування лікарів і стоматологів, які здобули освіту за межами ЄС. Щоб скористатися такою процедурою, лікареві не потрібно підтверджувати диплом, принаймні протягом перших 5 років.

Поки в Польщі була епідемія COVID-19, діяла процедура спрощеного працевлаштування з наданням лікареві або стоматологові умовного права на лікарську діяльність, але тільки для роботи в установі охорони здоров’я, яка займається лікуванням пацієнтів із COVID-19.

З 1 квітня 2022 р. дана процедура була зупинена у зв’язку із закінченням епідемії COVID-19 у Польщі. Для українських лікарів, які раніше одержали умовне право на лікарську діяльність у рамках цієї процедури, МОЗ відразу ухвалив рішення щодо можливості працевлаштування до іншої лікарні, яка надає допомогу українським біженцям, без необхідності одержання нового дозволу в міністерстві.

Лікарі з інших країн дотепер залишалися поза регуляцій, і багато хто з них подавали нові заяви до МОЗ для одержання дозволу на роботу. Днями міністерство прийняло рішення щодо всіх лікарів з умовним правом на лікарську діяльність.

Згідно із цим рішенням усі лікарі та стоматологи, які мають умовну ліцензію на зайняття лікарською практикою, отриманою для роботи в лікувальних установах, призначених для надання медичної допомоги хворим із COVID-19, з 1 квітня 2022 р. можуть працювати в будь-якій установі охорони здоров’я. Також немає обов’язку отримувати додаткову згоду міністра охорони здоров’я на зайняття професією лікаря або стоматолога.

Протягом 7 днів після працевлаштування на роботу до іншої установи охорони здоров’я лікар повинен повідомити міністра охорони здоров’я про початок роботи в іншій організації із зазначенням періоду зайнятості. Невиконання вищевказаного повідомлення може служити підставою для відкликання дозволу міністра охорони здоров’я на лікарську діяльність у Польщі.

Рішення також поширюється на лікарів і стоматологів, які не встигли одержати умовне право займатися практикою на підставі позитивного рішення міністра охорони здоров’я, але процедура його надання перебуває на розгляді.

Це стосується таких ситуацій:

  • минуло 14 днів із моменту подання лікарем/стоматологом заяви на умовне право на лікарську діяльність до регіональної лікарської палати;
  • регіональна лікарська рада винесла рішення про відмову в наданні умовного права на лікарську діяльність, а лікар/стоматолог подав опротестування в строки, передбачені регламентом;
  • процедура надання умовного права на лікарську діяльність не завершена в судовому порядку й перебуває в стадії судового або адміністративного провадження.

Якщо ж процедуру надання умовного права на лікарську діяльність остаточно припинено, лікар або стоматолог втрачає право на надання медичних послуг на підставі рішення, виданого міністром охорони здоров’я.

Звертаємо увагу, що приймання документів для одержання дозволу на роботу від міністра з наступним одержанням умовного права на лікарську діяльність в установах охорони здоров’я, які надають медичну допомогу біженцям з України, на сьогодні передбачене тільки для українських лікарів.

Для одержання такого дозволу досвід роботи на батьківщині не є обов’язковим. Крім того, лікареві не потрібно декларувати знання польської мови й надавати довідку від польської установи охорони здоров’я з гарантією приймання на роботу. Українські лікарі можуть шукати роботодавця вже після одержання в міністерстві дозволу на роботу.

Лікарі з інших країн, які ще не подавали документи до міністерства охорони здоров’я Польщі, можуть претендувати на одержання дозволу на роботу в певній установі охорони здоров’я, на певний строк і для виконання певного функціонала, що відповідає спеціалізації лікаря.

Такі лікарі повинні, крім іншого, відповідати таким вимогам:

  • наявність досвіду роботи за спеціальністю на батьківщині не менше 3 років, здобутою протягом останніх 5 років;
  • наявність декларації про знання польської мови на рівні, достатньому для комунікації з пацієнтами та колегами;
  • наявність довідки від установи охорони здоров’я з гарантією готовності прийняти лікаря на роботу.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...