Польський ринок праці широко відкритий для лікарів з України

Польський ринок праці широко відкритий для лікарів з України

Медичний персонал, що приїхав до Польщі через війну в Україні, шукає роботу в Польщі. Медичні установи в цій країні охоче приймають на роботу медиків з-за східного кордону Польщі.

За даними МОЗ, з 24 лютого по травень поточного року лікарі та стоматологи з України подали 359 заяв міністрові охорони здоров’я на одержання дозволу на практику в Польщі за спрощеною процедурою. Міністр охорони здоров’я виніс 111 позитивних рішень. Також надійшло 198 заяв від медсестер та акушерок, щодо яких винесено 76 позитивних рішень.

«Після одержання позитивного рішення лікарі та медсестри повинні звернутися до лікарських/медсестринських палат за умовною ліцензією на практику, а після працевлаштування вони зобов’язані повідомити до МОЗ про місце своєї роботи протягом 7 днів», – нагадує Марія Кузняр, експерт Управління по зв’язках із громадськістю Міністерства охорони здоров’я Польщі.

Поки в міністерства немає точних даних про кількість медиків, які приїхали до Польщі після 24 лютого й уже стали до роботи в Польщі. Експерти зазначають, що після початку війни польський ринок ще більше відкрився для українського медичного персоналу.

Так, у 2018 р. медичні працівники з України одержали 192 дозволи на роботу, з них працевлаштувалися до польських лікарень 18 лікарів і 17 медсестер. У 2022 р., після початку війни, кількість дозволів, виданих лікарям з України за перші 3 місяці після початку бойових дій, майже вдвічі перевищує їхню загальну кількість за весь 2018 р.

Як стверджують експерти, лікарі з України, зацікавлені в роботі в Польщі, обов’язково її знайдуть. На щастя, процес працевлаштування для медичних працівників з-за східного кордону Польщі суттєво спростився. Багато установ охорони здоров’я пропонують різні види навчальних курсів для підвищення кваліфікації, що може стати додатковим стимулом для лікарів з України.

Звичайно, нашим лікарям і медсестрам доведеться вирішувати питання з підтвердженням дипломів і мовним іспитом. Але в них є цілих 5 років для того, щоб добре підготуватися до іспитів.

Польські чиновники сподіваються, що українські лікарі допоможуть упоратися із проблемою кадрового дефіциту в польській охороні здоров’я. Однак польські лікарі налаштовані менш оптимістично. Річ у тім, що, крім кадрового дефіциту, який уже відчувається, кожний четвертий лікар у Польщі досяг пенсійного віку, а знайти лікарів, у тому числі з України, не так уже й просто. Тим більше якщо йдеться про таку велику кількість.

Найбільш драматичною є ситуація в галузі терапії, де кількість лікарів пенсійного віку (4 846 осіб) майже вдвічі перевищує кількість лікарів, які проходять навчання за даною спеціалізацією. Дещо кращою є ситуація в педіатрії, загальній хірургії, пульмонології, акушерстві та гінекології.

Найбільша ймовірність послідовної заміни лікарів пенсійного віку спостерігається в радіології, психіатрії, кардіології, а також ортопедії та травматології. Кількість лікарів, які навчаються цим спеціальностям, перевищує кількість лікарів передпенсійного віку. Але це зовсім не означає, що таких фахівців у Польщі вистачає.

Наприклад, щоб пройти планове УЗД за рахунок коштів Національного фонду охорони здоров’я, пацієнтові доводиться чекати черги кілька місяців. Хоча можна пройти це обстеження приватно, заплативши за нього зі своєї кишені, і тоді чекати доведеться не так довго.

Залатати «кадрову діру» хоча б частково могли б лікарі з України, які опинилися в результаті війни в Польщі. Нагадаємо, що з початком війни Польща максимально спростила можливості для працевлаштування українських лікарів. На підставі спрощеної процедури лікар з України без підтвердження диплома й мовного іспиту отримує умовне право на лікарську діяльність строком на 5 років.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши