Корисні поради для нострифікації диплома в Польщі

Корисні поради для нострифікації диплома в Польщі

Процедура нострифікації диплома в Польщі передбачає складання іспиту в одному з медичних університетів країни. Міста, у яких розташовані медичні університети, що приймають нострифікаційний іспит: Білосток, Лодзь, Гданськ, Щецин, Вроцлав, Бидгощ, Люблін, Варшава, Познань, Катовіце.

Де складати?

На сьогодні найбільш популярними серед іноземних лікарів є медичні університети в містах Білосток і Бидгощ. І дійсно, умови для складання нострифікаційного іспиту в цих містах є найбільш сприятливими.

Так, нострифікаційний іспит у Білостоці проводиться один раз на рік – восени. Є дві спроби скласти іспит, причому друга спроба – безкоштовно. Зазвичай є 30 днів між спробами. Для позитивного результату необхідно набрати 56 % від загальної кількості правильних відповідей. Формат іспиту – 150 тестових запитань польською мовою. На кожне запитання дається 5 варіантів відповідей, з яких 1 – правильна. Іспит триває 3 години. Оплата становить 2 695 зл.

У Бидгощі нострифікаційний іспит проводиться, як правило, улітку або навесні. Наприклад, у 2020 р. очікувана дата іспиту – 25 березня. Для позитивного результату необхідно набрати 56 % від загальної кількості правильних відповідей. Формат іспиту – 200 тестових запитань польською мовою. На кожне запитання дається 5 варіантів відповідей, з яких 1 – правильна. Іспит триває 3 години. Оплата становить 3 200 зл.

Як готуватися?

Навіть якщо при підготовці до нострифікації ви звернетеся до послуг професіоналів, кінцевий результат залежить тільки від вас.

Порада 1: будьте готові вчитися тільки по польських підручниках. Навіть не розглядайте можливість підготовки до іспиту з підручників іншою мовою, крім польської.

Порада 2: плануйте більше часу для навчання. Якщо ви не геній, двох місяців недостатньо – розраховуйте на 8–12 місяців. Звичайно, усе залежить від того, скільки часу ви приділяєте підготовці щодня.

Порада 3: відкладіть гроші. Вартість реєстрації на іспит становить близько 800 євро. До цієї суми слід додати вартість поїздки, проживання та харчування в місті, де знаходиться університет.

Порада 4: наберіться терпіння. Ви повинні “вбирати” багато матеріалу польською мовою. Щоб добре підготуватися до іспиту, потрібно прочитати якомога більше підручників і пройти якомога більше тестів.

Важливо!

Нострифікаційний іспит охоплює основні галузі медицини: терапію, хірургію, акушерство та гінекологію, педіатрію, сімейну медицину, анестезіологію та реанімацію, психіатрію. Також у різних університетах тести містять запитання зі сфери медичного права, суспільного здоров’я та ін.

При роботі з навчальними посібниками важливо запам’ятовувати шкали та класифікації, а також симптоми, синдроми та назви оперативних втручань за автором. Ваша щоденна підготовка повинна включати вивчення теорії + тренування з тестами (100–200 тестових запитань на день).
Що стосується підручників, то на сьогодні найбільш популярним навчальним посібником із великим переліком тестових запитань є LEPoLEK. Також у зручному стислому форматі необхідний обсяг інформації подано в підручниках із серії Lepetytorium.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши