Цікаві та корисні поради для лікарів, які будуть працювати в Польщі

Цікаві та корисні поради для лікарів, які будуть працювати в Польщі

Польща – це одна з найбільш відкритих країн ЄС для лікарів через її східний кордон. Процес підтвердження диплома та складання мовного іспиту в Польщі є набагато простішим, ніж, наприклад, у Чехії або Німеччині. Крім того, ця країна – єдина на сьогодні серед країн ЄС, яка впровадила на законодавчому рівні спрощену процедуру працевлаштування для лікарів, що здобули освіту за межами ЄС.

Багато лікарів уже скористалися унікальною можливістю, наданою Польщею. Багато з них зайнялися вивченням польської мови з метою професійної міграції. Для тих, хто вже переїхав або готується до переїзду до Польщі, ми зібрали кілька цікавих і корисних порад, які допоможуть дізнатися не тільки особливості лікування польських пацієнтів, але й традиції цієї країни.

Порада № 1

У Польщі рецептурний препарат не продадуть в аптеці без рецепта, навіть якщо покупець готовий повністю оплатити його вартість. Це непорушне правило, серед іншого, сприяє раціональній антибіотикотерапії. Звичайно, лікар не може бути на 100 % упевнений, що пацієнт не займався самолікуванням із використанням антибіотиків, які залишилися в нього від попереднього призначення. Але все-таки він повинен дотримуватися принципів раціональної антибіотикотерапії та призначати антибіотики тільки відповідно до клінічних рекомендацій.

Порада № 2

У Польщі поряд з установами охорони здоров’я, які надають послуги виключно традиційної медицини, працюють приватні кабінети та клініки нетрадиційної (натуральної, альтернативної) медицини. У Польщі так визначають нетрадиційну медицину: «це методи та практики, які, як стверджується, мають терапевтичний або діагностичний ефект, але спростовані, не доведені або більш шкідливі, ніж методи традиційної медицини».

До методів нетрадиційної медицини відносяться, наприклад, акупунктура, гірудотерапія, мануальна терапія і т. д. Як правило, ці методи лікування застосовують особи без права на лікарську діяльність. Згідно з положеннями Закону про професії лікаря та стоматолога, польському лікареві заборонено під час лікування пацієнта співпрацювати з особами, у яких немає права на лікарську практику. Тому лікареві не варто направляти пацієнта до мануального терапевта або на акупунктуру, а також призначати гомеопатичні засоби.

Порада № 3

Поговоримо про особливості польської кухні, які є важливими для лікаря. Багато поляків люблять їсти сиру телятину. У польській традиційній кухні є страва, яка називається «Tatar». Вона являє собою подрібнену телятину з додаванням сирого яйця. Її вживають у сирому вигляді, намазуючи на хліб. Якщо лікареві доводиться лікувати пацієнта з імунною супресією, то не зайвим буде попередити його про те, що він повинен виключити сире м’ясо та сирі яйця зі свого раціону. Крім того, поляки, особливо молоді, люблять перекусити в місцевому фастфуді, який називається «Kebab». Таких закладів можна побачити багато в будь-якому населеному пункті, навіть невеликому. Таку їжу також варто виключити з раціону пацієнта з імунною супресією та після операції на кишечнику.

Порада № 4

У Польщі норми лікарської етики – це не порожній звук. Етика зобов’язує лікаря до дотримання прав людини та підтримання високого іміджу лікарської професії. Порушенням етики вважається будь-яка дія, яка може призвести до зниження суспі

льної довіри до професії лікаря. Віднедавна порушенням лікарської етики вважаються публічні висловлювання лікарів, що піддають сумніву ефективність щеплень від COVID-19 і наукові дані про захворювання, спричинене цим вірусом. Декілька польських лікарів уже покарані за це – їх право на лікарську діяльність припинене. Тому якщо в лікаря є альтернативна думка із приводу епідемії COVID-19, яка йде врозріз із науковими даними, не варто висловлювати її привселюдно, наприклад, робити пости в соціальних мережах.

Порада № 5

Більшість поляків дуже релігійна. Польський пацієнт має право під час лікування звертатися до священнослужителя. Лікареві не варто дивуватися, якщо він побачить у відділенні польського священника, який заходить до палат та розмовляє з пацієнтами. Тим більше не варто обмежувати священника у візитах, якщо, звичайно, немає окремих рекомендацій із приводу загального обмеження візитів у зв’язку з епідемією.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши