Працевлаштування лікарів у Польщі за новими правилами: усе лягає на плечі здобувача

Працевлаштування лікарів у Польщі за новими правилами: усе лягає на плечі здобувача

Як ми повідомляли раніше, у зв’язку з необхідністю протидії епідемії Covid Сейм Польщі прийняв Закон, який передбачає можливість отримання ліцензії на медичну діяльність лікарями із країн, що не входять до ЄС, без нострифікації та мовного іспиту. Безумовно, у такій серйозній справі, як працевлаштування за кордоном, багатьом було б зручно довіритися професіоналам.

Оскільки фундація «Євромед» із 2016 р. успішно реалізує Програму допомоги лікарям-іноземцям в отриманні ліцензії на медичну практику в Польщі, у якій зареєстровано більше 16 тис. медичних спеціалістів з України та Білорусі, зацікавлених у працевлаштуванні в Польщі, ми вирішили звернутися до Міністерства охорони здоров’я Республіки Польща із пропозицією співпраці.

Сподіваючись на те, що Міністерство дійсно зацікавлене в залученні лікарів із країн пострадянського простору, фундація «Євромед» запропонувала свій досвід і допомогу у вирішенні проблеми кадрового дефіциту в системі охорони здоров’я. Однак відповідь Міністерства свідчить про те, що допомога професіоналів йому не потрібна, не передбачена також фінансова підтримка процесу рекрутації.

Департамент розвитку медичних кадрів Міністерства охорони здоров’я повідомив, що керівники медичних установ ще очікують набуття чинності положень, що дозволяють у спрощеному порядку наймати до польської системи охорони здоров’я лікарів, які здобули професійну кваліфікацію за межами Європейського Союзу.

«Тільки після набуття чинності вищезгаданих положень (наступного дня після дати опублікування Закону в офіційному джерелі) можна буде визначити формальні та процедурні вимоги для можливих дій у цій сфері», – повідомило Міністерство. Тобто, яким буде алгоритм працевлаштування лікарів-іноземців, поки що невідомо. Про це МОЗ почне думати після набуття чинності положень Закону.

Крім того, Управління розвитку медичного персоналу повідомило, що контракти з організаціями, асоціаціями або агентствами, що займаються працевлаштуванням, укладатися не будуть. Не передбачені консультації та зустрічі з юридичними особами, пов’язані з фінансуванням заходів щодо працевлаштування іноземних лікарів у Республіці Польща.

Таким чином, лікарі, які бажають працевлаштуватися в Польщі згідно з новими положеннями про спрощену процедуру видання ліцензії на медичну практику, на допомогу посередників можуть не розраховувати, усе доведеться вирішувати самостійно. Зокрема, шукати лікарню й домовлятися про співбесіду лікареві доведеться самому. У зв’язку із цим звертаємо увагу, що посередники, які обіцяють лікарям працевлаштування в Польщі, попросту обманюють здобувачів.

Зі своєї сторони, фундація «Євромед» готова допомогти лікарям і стоматологам в освоєнні польської мови, у тому числі медичної термінології, та підготовці необхідних документів (присяжні переклади, апостилі).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши