Працевлаштуванням лікарів з-за меж ЄС займеться суд

Працевлаштуванням лікарів з-за меж ЄС займеться суд

Міністр охорони здоров’я подає заяву до Верховного суду для перевірки законності рішення Вищої медичної ради про спосіб розгляду заяв на отримання права на медичну практику для лікарів (PWZ), які здобули кваліфікацію за межами Європейського Союзу. Додаткову вимогу для перевірки кваліфікації лікарів з-за меж ЄС було введено медичним самоврядуванням.

Січнева постанова Вищої медичної ради (NRL) містить норму про перевірку кваліфікації кандидатів на процедуру надання PWZ. Зокрема, регіональні лікарські ради можуть запитувати документи, що підтверджують знання польської мови. Це рішення не сподобалося МОЗ, який заявив, що справу буде передано до суду.

«Дана постанова носить технічний характер, і її оскарження або скасування не вплине на роботу регіональних лікарських рад, – підкреслює проф. Анджей Матия, президент NRL.

На думку Міністерства охорони здоров’я, нинішній закон не дає NRL можливості висувати додаткові вимоги до іноземних лікарів, яким міністр охорони здоров’я дозволив займатися лікарською практикою в Польщі.

«Кожний лікар, затверджений міністром охорони здоров’я для роботи, пройшов ретельну оцінку професійних досягнень і навичок консультантами в окремих галузях медицини. Тут є суворі критерії. Таким чином, у палат немає жодних підстав ставити під сумнів кваліфікацію лікарів. Після закінчення 14 днів із моменту подання заяви до медичної палати кожний лікар одержує право займатися професійною діяльністю», – говорить Войцех Андрусевич, прессекретар міністерства.

Як підкреслив представник Вищої медичної палати (NIL) Рафал Голубицький, лікарське самоврядування не ставить під сумнів перевірку, проведену міністром охорони здоров’я.

«Регіональні лікарські ради не ставлять під сумнів кваліфікацію цих лікарів, але повинні їх перевіряти. Закон не дає міністрові права надавати право займатися професійною діяльністю, це входить до компетенції медичного самоврядування», – пояснює Рафал Голубицький.

Лікарське самоврядування розчароване реакцією міністерства на постанову. Як зазначає Анджей Матия, лікарське самоврядування діє на підставі Закону про медичні палати та Конституції.

«Перед медичним самоврядуванням стоїть важливе завдання – контролювати належне виконання професії. Це також означає перевірку кваліфікації людей, які звертаються за наданням PWZ лікаря та стоматолога в нашій країні. Місцеве самоврядування не може ухилитися від виконання цього законодавчого зобов’язання», – додає проф. Матіас.

На думку представників Головної медичної ради, дії міністерства демонструють рішучість у боротьбі за право лікарів з-за меж ЄС працювати в Польщі, але немає аналогічної рішучості в діях, які зупинили б відтік польських лікарів за кордон або заохотили б повернення тих, хто виїхав.

«Міністерство охорони здоров’я, яке розраховувала на досить значний приплив лікарів з-за меж ЄС до Польщі, на сьогоднішній день винесло всього 43 позитивних рішення про практику в нашій країні. Медичне самоврядування багаторазово підкреслювало, що воно не має наміру блокувати приймання іноземних лікарів. Але присвоєння PWZ є адміністративною операцією та має здійснюватися відповідно до Адміністративно-процесуального кодексу», – заявив Анджей Матия.

«Ми будемо захищати наші аргументи, ґрунтуючись на думках експертів з адміністративного права. Ми переконані, що наші дії відповідають закону й націлені на благо не тільки медичного співтовариства, але, насамперед, пацієнтів. Ми вважаємо, що Верховний суд погодиться з нашими доводами», – додав глава NRL.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши