Чи вплинула пандемія на настрої польських лікарів?

Чи вплинула пандемія на настрої польських лікарів?

Краківський економічний університет разом із Головною лікарською палатою Польщі провели дослідження настроїв польських лікарів-резидентів. Чи вплинула пандемія на подальші плани польських лікарів? В опитуванні брали участь стажисти, резиденти та спеціалісти.

Якщо говорити про лікарів у цілому, то, згідно зі звітом, кожний третій респондент повідомив, що пандемія не вплинула на його професійні плани (34 %). Однак в інших заплановано істотні зміни – кожний десятий опитаний має намір залишити робоче місце (12 %) або задумується над виїздом за кордон (12 %), 8 % опитаних розглядають можливість виходу із професії, а 34 % думають про обмеження своєї професійної діяльності.

Найбільш радикальними в плані рішень про необхідність змін виявилися резиденти, тобто лікарі, які здобувають спеціалізацію. З них кожний четвертий (24 %) хотів би виїхати за кордон або обмежити свою професійну діяльність (25 %) (працювати якнайменше, відмовитися від чергувань і т. д.), кожний десятий розглядає можливість виходу із професії (11 %), а кожний шостий хотів би звільнитися з теперішнього місця роботи та знайти інше (16 %).

Щодо спеціалістів, то найбільш часто згадуваним рішенням є обмеження професійної діяльності (39 %). Стажисти виявилися найменш чутливими до пандемії. Майже половина з них серйозно не замислюється над змінами (44 %). Однак варто зазначити, що кожний четвертий стажист (24 %) розглядає можливість виїзду з Польщі з метою продовження професійної кар’єри в іншій країні.

Як основні напрямки еміграції респонденти вказують скандинавські країни: Швецію, Норвегію або Данію (38 %) і Німеччину (37 %). Трохи менше охочих поїхати до Великобританії (17 %), Швейцарії (9,3 %) або Нової Зеландії (5,2 %). Одна з найпоширеніших причин можливої професійної міграції – необхідність працювати на декількох роботах, а також надмірна завантаженість.

Як зазначають автори дослідження, кожний п’ятий опитаний працює 41-50 годин на тиждень (22 %). Також є велика група лікарів, робочий час яких на тиждень становить 51-60 годин (21 %). 15 % респондентів працюють 61-70 годин на тиждень, а 8 % респондентів – 71-80 і більше годин. Тільки 26 % лікарів працюють по 40 годин на тиждень. Найбільше працюють резиденти.

Автори дослідження також указали, скільки лікарі хотіли б заробляти, працюючи в одному місці без перепрацювань. Так, спеціалісти називали суму 16 тис. зл., резиденти – 10 тис. зл., а стажисти – 5 тис. зл. Нагадаємо, що в 2022 р. очікується збільшення зарплати лікарів у Польщі. Крім того, польські лікарі одержують подвійну ставку за роботу в ковідних відділеннях.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши