Нострифікація у Варшавському медичному університеті: як проходить усний іспит?

Нострифікація у Варшавському медичному університеті: як проходить усний іспит?

Нострифікація медичного диплома в Польщі відбувається на базі медичних університетів. Практично всі вони проводять нострифікаційний іспит письмово у формі тестів, а у Варшавському медичному університеті – усно. Як виглядає такий іспит? Про це для наших читачів розповів один з учасників нашої програми, який успішно пройшов це випробування.

– Скажіть, будь ласка, чому ви обрали таку форму іспиту, адже це, напевно, найважчий спосіб складання?

– Насправді ні. Усе залежить від рівня підготовки. Я б радив складати усний нострифікаційний іспит усім, хто має досить великий досвід практичної роботи лікарем, упевнено читає та пише польською. Річ у тім, що більшість запитань, які ставить екзаменаційна комісія, стосуються лікарської практики. Вони не вимагають якихось «космічних» знань.

Справа в тому, що до іспиту у Варшаві я двічі складав іспити в тестовій формі, у тому числі в Білостоці, який наші лікарі так хвалять. І мені весь час не вистачало 1-2 бали до позитивного результату. хоча я щораз дуже серйозно готувався, і досвід роботи в загальній хірургії в мене досить значний.

Мені дуже хотілося закрити це питання якнайшвидше, тому я зважився на усний іспит у Варшаві. Подав заяву, документи й приблизно за місяць до іспиту одержав запрошення. Відразу ж узяв відпустку та повторював усе те, що я вчив перед тестовими іспитами.

– Як відбувається іспит у Варшавському медичному університеті, треба обирати білет із запитаннями?

– Ніяких білетів. Екзаменаційна комісія складається з декана медичного факультету та ще декількох викладачів із різних дисциплін. Це хірург, терапевт, невролог, педіатр, психіатр, фармаколог, гінеколог. Вони ставлять запитання, які вважають потрібними. Наприклад, декан запитував про лікування аневризми, починаючи від етапу невідкладної медичної допомоги. Оскільки судинна хірургія – це моя тема, то я легко відповів на це запитання.

Пам’ятаю було запитання щодо тромбофілій від терапевта, фармаколог цікавиться особливостями фармакодинаміки та фармакокінетики лікарських засобів. Наприклад, він може запитати про фармакологічні властивості інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту. І так кожний запитує щось своє. Можна попросити час для того, щоб обміркувати питання. Вони люб’язно дозволяють.

Тривалість такого іспиту – приблизно 30-35 хвилин. Для мене після тривалої перманентної підготовки до тестів не було складно складати нострифікаційний іспит усно. По-перше, він коротший та не вимотує, порівнюючи з тестовим іспитом, коли треба сидіти в аудиторії 3-4 години та вчитуватися в довгі запитання, намагаючись зрозуміти їхню суть із першого разу. По-друге, усний іспит не передбачає швидкого перемикання з однієї теми на іншу, як тестовий, який містить безліч запитань про різні захворювання.

– Але ж треба вміти добре говорити польською мовою?

– Звичайно, у лікаря не має бути мовного бар’єра. Але, на мою думку, якщо людина вміє читати та писати, готувалася до іспитів, використовуючи ресурси польською мовою, то процес складання усного іспиту не такий складний, як це може здатися на перший погляд. Можу порадити перед іспитом послухати лекції на медичну тематику польською мовою, звертаючи увагу на правильну вимову термінології.

– Скільки людей складали з вами іспит?

Нас було 6, здали – 2.

– Чи у вас якісь ще корисні поради для лікарів, які готуються до іспитів у Польщі?

– Я впевнений, що успіх у будь-якому разі залежить від обсягу знань і наполегливості. Тому, по-перше, потрібно досить ґрунтовно готуватися до іспитів, а по-друге, не зневірятися в разі невдачі. Недостатньо просто тренуватися на загальнодоступних тестах – потрібна більш серйозна підготовка. Але якщо не вийшло скласти тестовий іспит із першої та другої спроби, то я раджу спробувати скласти усний іспит у Варшаві.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...