Заключний медичний іспит

Заключний медичний іспит

Що таке LEK/ LDEK?

Заключний медичний іспит – Lekarski Egzamin Końcowy і Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy (LEK, LDEK) – важливий елемент оцінки теоретичних знань з університетської програми лікарів і стоматологів, який має велику роль в подальшій кар’єрі фахівця.

Для чого потрібно здавати LEK/ LDEK?

Щоб працювати лікарем в Польщі, недостатньо мати диплом. І навіть недостатньо мати рік післядипломного стажування. Свої знання і клінічний досвід необхідно підтвердити складанням заключного медичного іспиту – LEK/ LDEK. Він охоплює усі основні галузі медицини: це підсумок теоретичної і практичної підготовки фахівця. Тестовий формат іспиту забезпечує всім учасникам рівні умови, а також дозволяє кількісно визначити рівень знань. Таким чином, здача іспиту з позитивним результатом – одна з головних умов для отримання повного права на лікарську діяльність.

Також вирішальне значення результати іспиту мають при подачі документів на спеціалізацію: в Польщі – резидентуру (rezydentura). На кожну спеціалізацію виділяється обмежена кількість місць, і набір проходить на конкурсній основі. Основним критерієм відбору кандидатів є саме результат LEK/ LDEK.

Хто має право здавати LEK/ LDEK?

  • Випускники лікувальних і стоматологічних факультетів. Іноземцям потрібно спочатку нострифікувати диплом!
  • Лікарі, які проходять післядипломне стажування (staż podyplomowy) – протягом всього періоду стажування.
  • Лікарі, які вже пройшли післядипломне стажування, тобто з повним правом на лікарську діяльність. Такі фахівці за бажанням можуть повторно скласти іспит, щоб покращити свій результат при вступі на спеціалізацію.

 

Коли і як подавати заявку на іспит?

Іспит відбувається двічі на рік, одночасно по всій країні. Заявку потрібно подати до 30 червня для здачі в вересні і до 30 листопада для здачі в лютому.

 

LEK/ LDEK організує і проводить Центр медичних іспитів у Лодзі (CEM) на базі окружних лікарських палат по всій країні (їх 24). Заявка на іспит подається в електронному вигляді на сайті CEM. Там же вказується бажане місце здачі.

 

Скільки це коштує?

Перші три спроби – безкоштовно, а далі – по 100 злотих за кожну здачу. Іспит англійською мовою коштує 340 злотих.

 

Що собою являє заключний медичний іспит LEK/ LDEK?

За форматом LEK/ LDEK подібний до українського «КРОКу». Це тестовий письмовий іспит, окремий для лікарів і лікарів-стоматологів. Об’єм необхідних знань відповідає університетській програмі лікувального і стоматологічного факультетів відповідно. На кожен іспит експерти готують новий набір завдань – паперовий буклет у двох варіантах. Можливе використання тестів з попередніх років.

Питання минулих років знаходяться у вільному доступі. Їхня загальна кількість – близько 3500. Ця база тестових завдань служить основою для підготовки до іспиту.

Особливості проведення іспиту

ekzamen

Прийти і зареєструватися потрібно принаймні за годину до початку іспиту. Безпосередньо перед входом до зали необхідно пред’явити документ, що підтверджує особу, і диплом (свідоцтво про нострифікацію диплому) в оригіналі. Без цих двох документів здача неможлива!

Сам іспит триває 4 години. Допускається запізнення до 30 хвилин. Звичайно, заборонено користуватися будь-якими засобами для обміну інформацією. В екзаменаційній залі може працювати відеоспостереження. Членам екзаменаційної комісії заборонено давати пояснення стосовно змісту завдань; дозволяється тільки вирішення організаційних питань.

Іспит включає 200 тестових завдань з 5 варіантами відповіді, з яких лише один – правильний. Відповіді потрібно заносити в спеціальну екзаменаційну карту. Їх дозволяється відмічати олівцем, щоб виправити в разі потреби. За кожну правильну відповідь нараховується один бал. Позитивним результатом вважається щонайменше 56% правильних відповідей.

Є можливість здавати тести як польською, так і англійською мовою. Кількість спроб необмежена!

Які питання чекають на іспиті?

Зміст питань переважно стосується діагностики і лікування.

LEK містить завдання з наступних дисциплін, які викладаються у польських ВНЗ:

1) внутрішні хвороби, в тому числі захворювання серцево-судинної системи – 39 питань;

2) педіатрія, в тому числі неонатологія – 29 питань;

3) хірургія, в тому числі хірургія невідкладних станів – 27 питань;

4) акушерство, гінекологія і неонатологія – 26 питань;

5) психіатрія – 14 питань;

6) сімейна медицина – 20 питань;

7) медицина надзвичайних ситуацій та інтенсивна терапія – 20 питань;

8) біоетика і медичне право – 10 питань;

9) медичне освідування – 7 питань;

10) соціальна медицина – 8 питань.

Серед питань з внутрішніх хвороб, педіатрії, хірургії, акушерства і гінекології та сімейної медицини щонайменше 20 стосуються онкології.

LDEK включає наступні розділи:

1) терапевтична стоматологія – 46 питань;

2) дитяча стоматологія – 35 питань;

3) хірургічна стоматологія – 25 питань;

4) протезування – 25 питань;

5) періодонтологія – 14 питань;

6) ортодонтія – 20 питань;

7) медицина надзвичайних ситуацій – 10 питань;

8) біоетика і медичне право – 10 питань;

9) медичне освідування – 7 питань;

10) соціальна медицина – 8 питань.

Серед питань з терапевтичної стоматології, дитячої стоматології, хірургічної стоматології, періодонтології і ортодонтії щонайменше 20 стосуються онкології.

Оголошення результатів іспиту

Результати іспиту публікуються на інтернет-сторінці CEM за 4-6 днів, а свідоцтво про складання іспиту відправляється поштою протягом 3 тижнів. Буклети із завданнями і ключі до них публікуються після оприлюднення результатів.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши