Де шукати роботу лікареві без нострифікації та мовного іспиту?

Де шукати роботу лікареві без нострифікації та мовного іспиту?

Як ми вже повідомляли, влада Польщі перебуває в розпачливому пошуку медичного персоналу, у першу чергу для лікування пацієнтів із COVID-19. З метою боротьби з епідемією коронавірусу в Польщі створена мережа тимчасових лікарень.

Вона складається з Державного тимчасового госпіталю, який розташувався на Варшавському стадіоні, і тимчасових лікарень, створених у кожному воєводстві на базі як установ охорони здоров’я – санаторіїв, медичних центрів, лікарень, так і в громадських місцях – на стадіонах, у конгрес-холах і виставкових центрах.

Принагідно, Державний тимчасовий госпіталь оснащено 160 кардіомоніторами, 45 апаратами ШВЛ, 4 мобільними рентгенівськими апаратами, 3 генераторами кисню та 2 ультразвуковими апаратами.

В установі доступно 1 200 лікарняних ліжок. Завдяки створенню тимчасових лікарень кількість лікарняних ліжок для хворих на коронавірус у Польщі збільшилася більш ніж на 5 тис. Однак керівництво тимчасових лікарень попереджає про нестачу медичного персоналу. Річ у тім, що польська система охорони здоров’я відчувала кадровий дефіцит і до епідемії. А зараз близько 20 % медичного персоналу перебуває в ізоляції.

Тому уряд намагається шукати медичні ресурси за кордоном. Зміни до Закону про професії лікаря та стоматолога покликані спонукати лікарів із країн, що не входять до ЄС, приїжджати для працевлаштування до Польщі.

Така людина повинна отримати довідку з установи охорони здоров’я, яка хоче його прийняти на роботу, мати право перебувати в Республіці Польща та медичний диплом, підтверджений консулом.

Також лікар повинен мати не менше 3 років професійного досвіду за фахом, за яким він буде працювати в Польщі, знати польську мову та письмово заявити про це перед тим, як влаштуватися на роботу.

В остаточному підсумку згоду на працевлаштування іноземця в польській лікарні приймає міністр охорони здоров’я після консультації з національним консультантом у конкретній галузі медицини. Пізніше лікар буде мати право скласти іспит на підтвердження диплома.

Наразі в Польщі перебуває близько тисячі лікарів, які готуються до нострифікації, і ще близько 300-500 осіб – після нострифікації, які ще не склали іспит із польської мови, а також ті, які проходять післядипломне стажування. Це іноземці, які досить непогано володіють польською, і прийняті новели адресовані в першу чергу їм.

Однак, навіть якщо лікар проживає та практикує за межами ЄС, але знає польську й може заповнити анкету, а також поговорити з керівництвом тимчасових лікарень по телефону, то й він має шанс отримати заповітну довідку для міністра.

Звертаємо увагу, що із жовтня Управління Мазовецького воєводства набирає медичний персонал до тимчасових лікарень у містах Варшава, Плоцьк, Седльце, Радом та Остроленка.

Пропозиції щодо роботи доступні для лікарів, медсестер, фельдшерів, санітарів та обслуговуючого персоналу. Набір здійснюється через сайт szpitaltymczasowy.waw.pl, де доступна форма заявки.

У ньому, серед іншого, повинні бути зазначені: рід занять, стаж роботи, назва поточного місця роботи, бажане місце роботи.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши