З 16 травня у Польщі скасовують епідемію та переходять до стану епідемічної загрози.

З 16 травня у Польщі скасовують епідемію та переходять до стану епідемічної загрози.

«З 16 травня Польща переходить від стану епідемії до стану епідемічної загрози», — повідомив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський. За його словами, таке рішення не означає, що епідемія однозначно закінчилася, воно обґрунтоване зниженням кількості нових заражень вірусом SARS-CoV-2 і зниженням госпіталізацій через COVID-19.

«Середньодобова кількість інфікованих становить менше 1 000 осіб. Лікарі повідомляють, що наразі зараження COVID-19 протікає значно легше, ніж раніше, а госпіталізації набагато коротші», — зазначив міністр. За його словами, якщо невелика кількість нових випадків заражень і госпіталізацій збережеться, епідемія COVID-19 незабаром перетвориться в ендемію.

«У такій ситуації вірус перебуває серед нас увесь час, але через щеплення та невелику кількість заражених він не становить такої загрози для соціального та економічного життя, але треба весь час бути напоготові», — сказав Адам Недзельський.

Міністр охорони здоров’я пояснив, що стан епідемічної загрози дозволяє підтримувати законодавчу готовність до оперативного впровадження рішень, спрямованих на забезпечення здоров’я населення. Це також означає, що таке обмеження, як носіння масок у медичних установах й аптеках, збережеться.

Водночас комісар ЄС із питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес минулого тижня заявила про те, що восени ситуація з пандемією може змінитися. У зв’язку із цими очікуваннями ЄС проведе рекламну кампанію з вакцинації проти COVID-19 бустерною дозою.

Міністр охорони здоров’я Польщі із цього приводу зазначив, що комісар ЄС із питань охорони здоров’я занадто багато уваги приділяє не настільки важливим проблемам. «Краще б вона зосередилася на фінансуванні допомоги біженцям з України», — сказав Адам Недзельський. Він додав, що якщо нова мутація не з’явиться, то сценарій явного збільшення кількості нових заражень малоймовірний.

Також міністр охорони здоров’я повідомив, що, незважаючи на перехід до стану епідемічної загрози, COVID-фонд продовжить функціонувати. За рахунок коштів цього фонду здійснюватиметься вакцинація.

Що потрібно знати іноземцеві? Поки в Польщі діють стан епідемії або епідемічної загрози, продовжується дія важливих документів, у тому числі тих, що підтверджують легальне перебування та роботу іноземця в Польщі.

Зокрема, до кінця 30-го дня, що настає за датою скасування стану епідемії або епідемічної загрози, продовжуються:

  • дозвіл на тимчасове проживання (карта побиту);
  • національна віза;
  • Шенгенська віза.

Іноземці, які в’їхали до Польщі на підставі безвізового режиму до 14 березня 2020 р. і відтоді не залишали територію Польщі, також мають право перебувати та працювати в Польщі до кінця 30-го дня, що настає за скасуванням стану епідемічної погрози або епідемії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши