Спеціалізація: осінь-2021. Режим нерезидентський

Спеціалізація: осінь-2021. Режим нерезидентський

Наші лікарі часто не розуміють, що таке режим резидентський і нерезидентський. Адже в країнах пострадянського простору інтернатурою дотепер займаються академії післядипломної освіти або відповідні відділи медичних вишів. А контрактники проходять інтернатуру за свій рахунок, тобто на волонтаріаті.

Процес здобуття лікарської спеціалізації в Польщі суттєво відрізняється від інтернатури, яку проходять, наприклад, українські молоді лікарі. По-перше, процес здобуття спеціалізації в Польщі досить тривалий. Найкоротша спеціалізація – це сімейна медицина. Її тривалість – 4 роки. Усі інші займають 5-6 років.

По-друге, базова (мінімальна) ставка лікаря, який перебуває в процесі здобуття спеціалізації, досить висока й становить у середньому 1 100 євро, і це без чергувань, підробітків і доплат від роботодавця.

По-третє, спеціалізацію можна здобути в режимі резидентури, коли фінансування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету через МОЗ, і в режимі нерезидентському, коли оплата роботи лікаря здійснюється за рахунок коштів воєводства або лікарні, яка надає таке місце. Але всі лікарі в процесі спеціалізації називаються лікарями-резидентами.

По-четверте, повноваження лікарів-резидентів щороку розширюються, і наприкінці спеціалізації польська медицина має готового фахівця. Далі лікар тільки вдосконалюється, і його подальша післядипломна освіта залежить тільки від нього самого. Немає зобов’язання підтверджувати свою кваліфікацію кожні 5 років, як, наприклад, в Україні.

У нашій минулій публікації ми розповідали про резидентські місця, надані восени 2021 р. МОЗ. Тепер ми подамо інформацію про місця нерезидентські, надавані воєводами.

Перша зупинка – королева всіх наук, терапія. Найбільше нерезидентських місць для здобуття даної спеціальності надали Малопольське воєводство – 359, Люблінське воєводство – 269 місць і Підкарпатське воєводство – 104 місця. Ця спеціалізація традиційно є найбільш чисельною за кількістю місць як у резидентському, так і в нерезидентському режимі, що відображає постійно зростаючий попит на терапевтів.

Друга зупинка – хірургія. Майбутні хірурги можуть легко знайти для себе місця в Малопольському, Мазовецькому та Підкарпатському воєводствах. А у Свентокшиському воєводстві в поточному нерезидентському наборі не знайшлося місця для хірургів, хоча потреба в них є. Тож подивимося, скільки місць надасть хірургам-нерезидентам Свентокшиський воєвода навесні наступного року.

Третя зупинка – гінекологія. Найбільше місць для гінекологів дає Мазовецьке воєводство. Тут для майбутніх гінекологів відкрили аж 30 місць. А у Великопольському – жодного. Варто зазначити, що гінекологія залишається для багатьох українських молодих лікарів лише мрією. Не секрет, що ця спеціалізація в Україні вважається корпоративною, тобто влаштуватися лікарем-гінекологом можна тільки по знайомству. У Польщі із цим немає проблем. Хочете бути гінекологом? Приїжджайте до Польщі. Тут гінекологія – пріоритетна спеціалізація. Місць багато як у режимі резидентському, так і в нерезидентському.

До рідких спеціалізацій можна віднести радіологію та дерматологію. Таких місць мало й у резидентському, і в нерезидентському режимі. Наприклад, у Люблінському воєводстві передбачена найбільша кількість нерезидентських місць для радіологів – 23. А для дерматологів – у Свентокшиському та Малопольському по 3 місця.

Важливо пам’ятати про те, що подавати можна одночасно заявки на спеціалізацію в обох режимах у межах одного воєводства, але на ту саму спеціалізацію. Це суттєво збільшує шанси на здобуття бажаної спеціалізації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши