На які теми звернути увагу перед складанням мовного іспиту в NIL?

На які теми звернути увагу перед складанням мовного іспиту в NIL?

Мовний іспит у Головній лікарській палаті (NIL) охоплює виключно медичну тематику та передбачає оцінку грамотності, навичок читання та сприйняття тексту на слух, знань медичної термінології й уміння вести діалог із пацієнтом.

Диктант присвячено одному з найпоширеніших у практиці лікаря захворювань симптомів або синдромів, наприклад, ниркова колька, виразкова хвороба, раптове зупинення кровообігу та ін. Наразі спеціалізовані курси з вивчення польської медичної мови вже накопичили достатню базу диктантів.

Також для успіху важливо орієнтуватися в темах, які включені до усної частини іспиту, зокрема, моделювання опитування пацієнта, його обстеження та лікування. Тут вибір тем великий.

Але найбільш часто зустрічаються:

 • атеросклероз і метаболічний синдром;
 • ахалазія кардії;
 • захворювання печінки, підшлункової залози, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів;
 • захворювання щитоподібної залози (зоб, базедова хвороба), у тому числі у вагітних;
 • внутрішньочерепні гематоми;
 • апендицит та ускладнення, у тому числі ятрогенні, та інші теми.

N. B. Навчайтеся тільки за польськими підручниками для лікарів (наприклад, Interna Szczeklika), особливу увагу акцентуйте на клініці захворювань, методах діагностики та основних принципах лікування.

Якщо пацієнт – жінка, то не забувайте про гінекологічний анамнез, його треба зібрати в будь-якому разі, незалежно від віку та основного захворювання.

Опрацьовуючи тему діагностики, зверніть увагу на алгоритм проведення процедур. Наприклад, екзаменатор може поцікавитися, як проводиться ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія – еndoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna (ECPW), або де вимірюється пульс при атеросклерозі нижніх кінцівок.

Готуйтеся також до непередбаченої ситуації, коли екзаменатор може поставити запитання на загальну тематику, наприклад, щодо зовнішніх ознак запалення:

 1. rubor – zaczerwienienie;
 2. tumor – obrzmienie;
 3. dolor – ból;
 4. calor – ocieplenie;
 5. functio laesa – utrata funkcji.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши