Польські лікарі отримують доплати за участь у програмі вакцинації проти SARS-CoV-2

Польські лікарі отримують доплати за участь у програмі вакцинації проти SARS-CoV-2

Як ми вже повідомляли, у Польщі триває вакцинація дорослого населення проти COVID-19. При цьому для збільшення кількості вакцинованих уряд використовує різні схеми мотивації як населення, так і медичного персоналу. Нашим читачам, а це в основному лікарі, буде цікаво дізнатися, скільки ж отримують польські лікарі за одну проведену вакцинацію.

Згідно із заявою президента Національного фонду охорони здоров’я, винагорода для установи охорони здоров’я за участь у Національній програмі імунізації становить:

 • 61,24 зл. за одну вакцинацію проти SARS-CoV-2 у пункті вакцинації без транспортування пацієнта;
 • 68,15 зл. за одну вакцинацію проти SARS-CoV-2 у пункті вакцинації, включаючи транспортування пацієнта для вакцинації;
 • 95,70 зл. за одну вакцинацію проти SARS-CoV-2, проведену за місцем проживання пацієнта.

Скільки ж із цих сум дістається лікарям? Для уточнення розміру оплати за кожну вакцинацію було проведене опитування, у якому взяли участь 479 фахівців. 45,5 % з них – це лікарі з повним правом на медичну практику (PWZ), 41 % – стажисти, інші – студенти медичних вишів та інші.

Близько 18 % опитаних повідомили про те, що не одержують додаткової винагороди за участь у програмі вакцинації. В основному це стажисти й меншою мірою резиденти, які були направлені на роботу до пунктів вакцинації відповідно до плану стажування/резидентури.

Решта 82 % опитаних повідомили про те, що одержують додаткову винагороду. Це може бути погодинна, поосібна або змішана премія:

 • 67 % лікарів, які працюють у центрах вакцинації, одержують додаткову винагороду поосібно, тобто певний розмір винагороди за 1 вакцинацію, помножену на кількість вакцинованих на день;
 • 29 % учасників опитування одержують погодинну премію;
 • 4 % – комбіновану, тобто погодинну премію й окремо винагороду за виконання процедури.

Якщо йдеться про поосібну оплату, то її рівень суттєво варіює в різних установах охорони здоров’я. У деяких лікарі одержують 35 зл. нетто (на руки) за кваліфікацію на вакцинацію одного пацієнта, а в інших – 45 зл. нетто за ту саму роботу. Однак найчастіше винагорода лікаря за одну вакцинацію знаходиться в діапазоні від 16,45 до 20,45 зл. нетто «на душу населення». У групі студентів даний показник становить від 9,5 до 14,0 зл. нетто за пацієнта.

Серед стажистів найпоширеніша ставка коливається від 4,4 до 8,3 зл. нетто за пацієнта. Таким чином, стажисти – це група лікарів із найнижчим додатковим доходом під час масової вакцинації. Лікарі з повним PWZ найчастіше одержують від 17 до 21 зл. нетто за кожну вакцинацію. Згідно з опитуванням, у середньому фахівець вакцинує 12-18 осіб на годину. Хоча останнім часом темпи вакцинації трохи вповільнилися.

Якщо ж говорити про погодинну оплату, то на практиці виявилося, що дана схема розрахунку найменш вигідна для лікарів. Трохи більше 35 % опитаних повідомили, що установа охорони здоров’я доплачує їм від 48 до 81 зл. за годину чистими. Близько 33 % опитаних одержують від 15 до 41 зл. на годину. Ще приблизно 18 % одержують від 81 до 114 зл. на годину. Однак є невелика категорія лікарів, яким установа охорони здоров’я доплачує від 150 до 250 зл. на годину.

За змішаної схеми найбільш часто зустрічаються такі рівні оплат:

 • 50 зл./год. + 10 зл. за кожного вакцинованого;
 • 50 зл./год. + 4 зл. за кожного вакцинованого;
 • 110 зл./год. + 5 зл. за кожного вакцинованого;
 • у стажистів, як правило, 200 % погодинної ставки стажиста + 15 зл. за кожного вакцинованого;
 • у студентів, як правило, 27 зл./год. + 3 зл. за кожного вакцинованого.

А чи доплачують за участь у державних програмах імунізації лікарям в Україні, Білорусі або Росії? Запитання риторичне.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


  Подпишись на новости медицины Польши