Скасування післядипломного стажування в Польщі відкладено на рік

Скасування післядипломного стажування в Польщі відкладено на рік

Як ми раніше повідомляли, у жовтні минулого року Конференція ректорів медичних вишів запропонувала скасувати післядипломне стажування лікарів у Польщі. Міністерство охорони здоров’я цю ініціативу підтримало й оголосило, що післядипломне стажування буде скасоване вже в 2022 р. Професійні лікарські організації та Студентський парламент Республіки Польща виступили категорично проти ліквідації післядипломного стажування.

Днями Міністерство охорони здоров’я Польщі оголосило про те, що реформа післядипломної освіти відкладається на рік. Протягом 2022 р. фахівці міністерства вивчатимуть можливості для її реалізації, розробляти нормативно-правову базу та проводити громадські консультації. А набуття чинності нових положень, що стосуються післядипломного стажування, призначено на 1 січня 2023 року.

Для роботи над реформою при МОЗ сформовано 2 групи експертів, які будуть розробляти пропозиції щодо зміни стандартів вищої медичної освіти, у тому числі підготовки майбутніх лікарів і стоматологів до практичної роботи, а також рішення, що стосуються необхідних змін нормативно-правової та організаційної бази.

Як зазначають у МОЗ, головне завдання обох команд – пошук можливостей для оптимізації практичної підготовки студентів медичних вишів, особливо останнього року навчання, для того, щоб рівень підготовки до професії відразу після закінчення вишу не відрізнявся від такого після проходження післядипломного стажування.

Серед іншого експерти будуть готувати пропозиції щодо збільшення кількості годин практичних занять студентів, починаючи з 4-го курсу навчання на лікувальних факультетах і 3-го курсу – на стоматологічних. Крім того, йдеться про розроблення положень, які дозволять залучати студентів до надання медичних послуг.

Оскільки реформа вищої медичної освіти вимагає серйозної експертної роботи, було вирішено відкласти набуття чинності її положень на рік. МОЗ гарантує, що робота над реформою буде вестися з урахуванням думок різних фахівців, а під час її реалізації якість освіти та медичної допомоги не постраждають.

Нагадаємо, що наразі післядипломне стажування лікарів триває 13 місяців, стоматологів – 12 місяців. Його проходять випускники польських медичних вишів та іноземні лікарі, які отримали нострифікацію або склали верифікаційний іспит у Польщі.

Під час післядипломного стажування лікарі набувають практичних навичок, працюючи під спостереженням лікарів-опікунів за такими спеціальностями: терапія, загальна хірургія, педіатрія, сімейна медицина, інтенсивна терапія та невідкладна медична допомога, які є обов’язковою частиною стажування.

Крім того, стажисти повинні обрати не більше 3 галузей медицини для проходження індивідуальної частини стажування.

Причому це можуть бути спеціальності, що як входять до обов’язкової частини стажування, так і не входять. Наприклад, якщо лікар хоче пройти стажування з гінекології, то він може обрати тільки її як індивідуальну частину.

Лікарі-стоматологи проходять стажування за такими спеціальностями: стоматологічна хірургія, дитяча стоматологія, ортодонтія, пародонтологія та захворювання слизової оболонки рота, протезування зубів і стоматологія консервативна з ендодонтією.

Також лікарі-лікувальники та стоматологи під час післядипломного стажування проходять навчання у сфері онкологічної профілактики, комунікації з пацієнтом, суспільного здоров’я і т. д.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши