У Польщі збільшується кількість інститутів, які будуть випускати лікарів

У Польщі збільшується кількість інститутів, які будуть випускати лікарів

Раніше ми повідомляли про те, що у Варшавському університеті прийняли рішення про відкриття медичного факультету. За його прикладом пішли й інші виші. У підсумку в академічному році 2022/2023 у Польщі налічується близько 10 тис. навчальних місць для майбутніх лікарів.

Міністерство охорони здоров’я Польщі щорічно збільшує ліміт приймання на лікувальний факультет. Так, у 2022/2023 навчальному році проти 2015/2016 навчального року ліміт приймання на навчання на лікувальному факультеті збільшено на 3 218 місць. Збільшення ліміту пов’язане зі збільшенням кількості вишів, що здійснюють навчання за лікарськими спеціальностями.

У жовтні дозвіл на початок навчання було надано двом університетам: Університету гуманітарних наук і наук про життя в Ченстохові та Академії медичних, соціальних і прикладних наук в Ельблонгу. У наступному році Академія Каліська, Мазовецький суспільний університет у Плоцьку та Люблінський католицький університет також планують відкрити медичні факультети.

Варшавський університет і Вроцлавський технологічний університет ухвалили рішення щодо створення лікувальних факультетів, але до Міністерства охорони здоров’я поки що не надходило відповідних заявок від цих університетів. Державне вище професійне училище в Новому Сончі також планує відкрити факультет для підготовки лікарів.

Керівництво Академії медичних, соціальних і прикладних наук в Ельблонгу замислювалося над відкриттям лікувального факультету ще в 2015 р. Яцек Перлинський, доктор медичних наук, декан медичного факультету академії, пояснює: «Ми – профільний університет, відкриття лікувального факультету для нас – це природно». Навчання почнеться в жовтні, спочатку університет планує прийняти 75 осіб.

«Набір ще триває, зараз у нас більше претендентів, ніж місць. Наша мета – виховати гарних лікарів. Ми будемо наголошувати на практичному навчанні, у нас є 2 великі лікарні в Ельблонгу, які готові стати клінічними центрами», – додав декан. Також він повідомив, що Академія постійно шукає нових викладачів.

У наступному році Академія Каліська запросить у свої стіни тих, хто цікавиться медициною. На думку Якуба Банасіака, прессекретаря Каліської академії, надання можливості навчати лікарів у вищих професійно-технічних навчальних закладах – це шанс компенсувати нестачу лікарів в охороні здоров’я Польщі.

Тим часом, польська медична спільнота негативно ставиться до надання права на підготовку лікарів немедичним вишам. Лукаш Янковський, голова Вищої медичної ради, попросив міністра охорони здоров’я Адама Недзельського терміново й ретельно проконтролювати академію в Ельблонгу. У першу чергу йдеться про організацію навчальної бази університету.

Медичне самоврядування також підкреслило, що «рішуче виступає проти зниження якості навчання майбутніх лікарів на медичних факультетах вишів, які одержали негативний висновок Польської акредитаційної комісії або, як у випадку з академією в Ельблонгу, у відношенні яких є сумніви».

Наприкінці серпня представники лікарського самоврядування зустрілися з міністром освіти і науки й виклали погрози, пов’язані з безконтрольним створенням медичних факультетів у немедичних вишах. На думку польського лікарського самоврядування, немедичні виші не готові надати студентам задовільні умови для навчання та набуття практичних навичок.

У свою чергу, міністерство охорони здоров’я обіцяє, що зниження рівня якості медичної освіти не відбудеться. За даними міністерства, виші, які раніше навчали тільки медсестер і медичних рятувальників, мають навички організації навчальної бази та кадри для навчання лікарів.

P.S. Поява лікувальних і стоматологічних факультетів у немедичних вишах, найімовірніше, приведе до того, що кількість вишів, де іноземні лікарі зможуть одержати нострифікацію, збільшиться. Не виключено, що конкуренція між медичними університетами та немедичними вишами вплине й на ціну нострифікаційного іспиту в бік зниження. Однак, чи так це, покаже час.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши