З 1 липня 2020 р. мінімальна зарплата лікаря-стажиста в Польщі становить більше 900 євро

З 1 липня 2020 р. мінімальна зарплата лікаря-стажиста в Польщі становить більше 900 євро

З 1 липня поточного року в Польщі підвищується заробітна плата лікарів-стажистів. Місячна базова заробітна плата цієї групи лікарів становитиме 4 186 зл. (923 євро), а це на 1 286 зл. більше, ніж її попередній рівень. Дотепер базова оплата навчання стажистів становила 2 900 зл.

Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський прокоментував нововведення так: «Це найбільш істотне підвищення базової ставки для даної професійної групи за весь час. Зараз ведуться переговори, у ході яких ми визначимо, якою мірою заплановане на найближчі роки збільшення видатків на охорону здоров’я буде спрямоване на підвищення заробітної плати медичних працівників». Це означає, що зарплати медиків у Польщі будуть підвищуватися щороку.

За оцінками МОЗ, у 2021 р. у Польщі буде налічуватися близько 6 тис. стажистів. Це й ті, які вийшли на стажування в березні 2021 р., і ті, які розпочнуть стажування із жовтня поточного року. Усі вони будуть отримувати мінімальну базову ставку в розмірі 4 186 зл. брутто, тобто до відрахування податків.

У Польщі розмір оподаткування залежить від умов договору. Згідно з положеннями Закону про професію лікаря та стоматолога всі стажисти працюють за договором про наймання (Umowa o pracę). У цьому випадку на податки йде близько 27 %. У такий спосіб базова ставка чистими становитиме 3 039 зл.

Але всі стажисти зобов’язані брати 2 чергування на тиждень, а чергування оплачуються окремо. Таке чергування триває приблизно до 7-8 годин вечора, а робочий день у польського лікаря починається з 7-8-ї ранку. З особистої ініціативи стажист може залишитися на ніч, але нічну роботу йому, найімовірніше, не оплатять. В остаточному підсумку лікар-стажист отримає на руки за роботу, включаючи чергування, близько 4 000 зл.

Стажування лікаря триває 13 місяців, стажування стоматолога – 12 міс. Звертаємо увагу на те, що іноземні лікарі після нострифікації диплома проходять післядипломне стажування на тих самих підставах, що й польські лікарі. Правда, якщо в лікаря-іноземця є пристойний досвід роботи за фахом, він може подати прохання до міністерства охорони здоров’я про скорочення стажування та визнання спеціалізації.

Нагадаємо, що з 1 липня поточного року в Польщі підвищуються базові ставки всіх категорій медпрацівників, у минулій публікації ми повідомляли про те, наскільки підвищиться зарплата резидентів.

Регулярне підвищення базових ставок у системі охорони здоров’я Польщі – гарна мотивація для лікарів з України, Білорусі та Росії зайнятися вивченням польської мови та підготовкою до нострифікації диплома. Адже поки що в Україні та Росії тільки планують підвищити зарплату лікарям із наступного року, а в Білорусі про це навіть не йдеться, польські лікарі щорічно отримують збільшення, які передбачені на рівні Закону.

Неважливо, скільки вам років, який досвід роботи за фахом і чи працюєте ви в системі охорони здоров’я останнім часом. Підтверджують свої дипломи й виходять на роботу до польських клінік:

  • молоді лікарі, учорашні студенти без інтернатури;
  • лікарі з великою перервою в практичній діяльності (10 років і більше), які довгий час працювали у фармкомпаніях;
  • лікарі пенсійного віку і т. д.

Рівень доходу лікаря в Польщі навіть на етапі стажування досить гідний, його цілком вистачає на життя, у тому числі оренду квартири, хороше харчування, проїзд і т. д. Уже більше тисячі лікарів з України, Білорусі та Росії переїхали до Польщі з метою побудови подальшої кар’єри, але перекрити зростаючий дефіцит медичних кадрів за рахунок лікарів-іноземців поки що не вдається. Польські лікарні чекають на вас!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши