МОЗ Польщі планує посилити контроль над призначенням психотропних і наркотичних препаратів

МОЗ Польщі планує посилити контроль над призначенням психотропних і наркотичних препаратів

Міністерство охорони здоров’я Польщі винесло на суспільне обговорення проєкт поправок до постанови міністра охорони здоров’я про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

Як пояснює міністерство, документ розроблено з метою посилення нагляду за призначенням препаратів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори. Передбачено, що рецепти на зазначені вище лікарські препарати будуть видаватися тільки в електронному вигляді.

Крім того, після того, як поправки набудуть чинності, виписувати такі препарати лікарі зможуть тільки після особистого обстеження пацієнта, у тому числі з точки зору безпеки й обґрунтованості їхнього застосування.

Виписування рецепту на наркотики й психотропи під час телеконсультації також буде можливим, але тільки якщо з моменту останнього обстеження пацієнта, за результатами якого виписано рецепт на препарат, минуло не більше 12 місяців.

Якщо лікар приймає рішення щодо заміни одного психотропного або наркотичного препарату на інший, то він повинен буде відобразити це в медичній документації з обґрунтуванням такої заміни.

Головна мета вищезгаданих змін – впровадження рішень, що перешкоджають виписуванню лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, на платних онлайн-сервісах без попереднього обстеження пацієнта.

Як зазначає МОЗ, «у роботі організацій, що пропонують платні електронні рецепти, виявлено порушення, у результаті яких ліки були отримані не в лікувальних цілях». Міністерство підкреслює, що «призначення лікарських засобів, що містять речовини, які перебувають під винятковим контролем, не повинне носити комерційний характер і повинне ґрунтуватися на фактичному стані здоров’я пацієнта».

Після набуття чинності змін лікар не зможе виписати рецепти на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори пацієнтові, який ще не обстежений і не лікувався в нього.

Зазначимо, що наразі в лікаря в Польщі практично немає обмежень при виписуванні будь-якого препарату, крім хіба що етичних норм. У Польщі не існує практики контролю над виписуванням рецептів на наркотичні та психотропні препарати лікарями з боку силових структур.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши