Відбулася зміна керівництва Головної лікарської палати Польщі

Відбулася зміна керівництва Головної лікарської палати Польщі

Фото: джерело NIL, зліва – Анджей Матия, справа – Лукаш Янковський

13 травня відбувся XV національний з’їзд польських лікарів, на якому шляхом голосування було обрано нового президента Головної лікарської палати (Naczelna Izba Lekarska – NIL). Відтепер і як мінімум найближчі 4 роки очолювати NIL буде Лукаш Янковський.

Чим нам запам’ятається попередній президент NIL Анджей Матия? Насамперед тим, що із самого початку своєї каденції на пості президента NIL він вимагав в уряду істотного підвищення базових ставок для лікарів. Так, наприклад, NIL під його керівництвом підтримувала протест лікарів у 2021 р., які вимагали поліпшення умов праці та підвищення зарплат.

Також професорові вдалося переконати президента Польщі Анджея Дуду не підписувати скандальну поправку до кримінального кодексу, що передбачає посилення відповідальності лікарів за ненавмисну лікарську помилку.

Водночас професор є супротивником спрощеного працевлаштування лікарів з-за меж ЄС. І коли Сейм прийняв закони про спрощене працевлаштування лікарів всупереч позиції лікарського самоврядування, Анджей Матия на рівні регіональних лікарських палат увів вимогу про перевірку знання польської мови в лікарів-іноземців, які претендують на працевлаштування за спрощеною процедурою.

Крім того, багато іноземних лікарів, яким довелося складати мовний іспит професорові Матиї, запам’ятали його як дуже суворого й вимогливого екзаменатора. Нагадаємо, що мовний іспит наші лікарі складають у NIL, і головою екзаменаційної комісії є президент палати.

Лукаш Янковський, за якого проголосувала абсолютна більшість учасників з’їзду, у своєму виступі повідомив, що пріоритетом його роботи буде впровадження системи презумпції невинності лікаря та поділу професійної відповідальності, підвищення іміджу та престижу професії, згуртування лікарської спільноти та всебічна допомога. За його словами, одним із головних завдань лікарського самоврядування в найближчі роки буде «створення в кожного лікаря впевненості в тому, що він є членом добре функціонуючого лікарського самоврядування, на яке завжди можна розраховувати».

До обрання на посаду президента NIL Лукаш Янковський очолював регіональну лікарську палату у Варшаві. Він працює в Клініці трансплантології, нефрології та внутрішніх хвороб у Варшаві. Закінчив I медичний факультет Варшавського медичного університету та здобув післядипломну освіту в галузі управління охороною здоров’я у Варшавському університеті. Був одним із неформальних лідерів акції протесту лікарів-резидентів, яка тривала з 2 жовтня 2017 р. по 8 лютого 2018 р. У 2018 р., коли він був ще резидентом, його обрали головою регіональної медичної ради у Варшаві.

На думку Анджея Матиї, кандидатура Лукаша Янковського влаштовує міністерство охорони здоров’я більше, ніж його кандидатура. Наприклад, в одному з недавніх публічних виступів заступник міністра Петро Бромбер прямо натякнув професорові на це. «Ми напишемо нову главу не з вами, професоре», – сказав він.

Сам же Лукаш Янковський уважає свою кандидатуру компромісною. Про це він сказав в одному з інтерв’ю. «Заявляю про відкритість стосовно МОЗ та сподіваюся, що міністерство також заявить про готовність до діалогу. Моє обрання президентом NIL завершує дискусію про роль лікарів старшого та молодшого покоління в органах місцевого самоврядування. Я компромісний кандидат для тих і цих», – підсумував Лукаш Янковський.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши