Епідемічну ситуацію продовжено до 25 червня: актуальний графік послаблення обмежень у Польщі

Епідемічну ситуацію продовжено до 25 червня: актуальний графік послаблення обмежень у Польщі

Збільшення кількості вакцинованих жителів і відповідальна поведінка громадян у Польщі сприяли поліпшенню епідемічної ситуації. Тому уряд прийняв черговий графік послаблення обмежень. Однак стан епідемії вирішено зберегти мінімум до 25 червня.

Новий графік зняття обмежень набув чинності з 6 червня. Тепер у Польщі можна проводити масові заходи за участю до 150 осіб, у тому числі конференції з дотриманням ліміту – 1 людина на 15 м2.

У замкнених просторах, як і раніше, рекомендується прикривати ніс і рот, дотримуватися безпечної дистанції 1,5-2 м і дезінфікувати руки. Обмеження будуть діяти до 25 червня. Уряд Польщі нагадує, що правила можуть змінитися залежно від епідемічної ситуації.

З 6 червня 2021 р. дозволені:

  • заходи в закритих приміщеннях із максимальною кількістю учасників 150 осіб;
  • виставки та конференції за дотримання обмеження – 1 людина на 15 м2.

Громадський транспорт може бути завантажений на 75 % (раніше на 50 %).

Відкрито дитячі ігрові кімнати з дотриманням обмеження – 1 людина на 15 м2.

Поки польський уряд не прийняв рішення про відкриття нічних клубів і дискотек. За словами Адама Недзельського, міністра охорони здоров’я Польщі, ці обмеження можуть бути зняті після 26 червня.

Важливо! Обмеження не поширюються на тих, хто повністю вакцинований проти COVID-19.

З 9 травня кожна доросла людина, що проживає в Польщі, може зареєструватися для вакцинації проти COVID-19. Після повної вакцинації пацієнт отримає сертифікат ЄС Covid. Завдяки такому сертифікату можна вільно подорожувати Європейським Союзом під час пандемії. Нагадаємо, сертифікат підтверджує, що:

  • людина перенесла Covid-19 (сертифікат дійсний 180 днів від моменту отримання позитивного тесту ПЦР);
  • результат ПЦР на Covid-19 негативний (сертифікат дійсний протягом 48 годин);
  • людина вакцинована проти Covid-19 (сертифікат дійсний 365 днів).

З 1 липня сертифікат буде видаватися та використовуватися у всіх країнах – членах ЄС. У Польщі він доступний для завантаження з 1 червня.

Сертифікат можна завантажити в цифровому вигляді через:

  • обліковий запис пацієнта в Інтернеті (IKP);
  • додаток mojeIKP (після 25 червня);
  • додаток mObywatel (після 25 червня).

Щеплення від COVID-19 іноземцям, які проживають у Польщі на законних підставах, надаються безкоштовно. Однак сертифікат в електронному вигляді доступний лише тим, у кого є польський документ, що посвідчує особу, наприклад, посвідка на проживання. Якщо такого документа немає, то національний сертифікат вакцинації можна отримати в паперовому вигляді в місці її проведення. Сертифікат доступний відразу після отримання повної дози вакцини.

На сьогоднішній день у Польщі проведено більше 20 млн вакцинацій від COVID-19. За даними уряду, більше 7 млн осіб повністю вакциновані, тобто отримали дві дози вакцин від Pfizer/BioNTech, Moderna и AstraZeneca или одну дозу от Johnson & Johnson.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши