199 заяв від лікарів на столі міністра

199 заяв від лікарів на столі міністра

На 15 березня до Міністерства охорони здоров’я Польщі подано 199 заяв від лікарів не з Євросоюзу на одержання дозволу для роботи за спрощеною схемою. 43 заяви розглянуто позитивно, інші – у процесі.

З 199 заяв:

  • 133 заяви для роботи в конкретній установі охорони здоров’я до 5 років;
  • 44 – на отримання обмеженого права на роботу лікарем без спеціалізації до 5 років;
  • 22 – на обмежене право на роботу лікарем за спеціальністю строком до 5 років.

У 85 % випадків заяви подаються лікарями з України та Білорусі. З 43 позитивних рішень: 6 – на певний обсяг роботи в конкретній установі до 5 років; 24 – з обмеженим правом роботи без спеціалізації на строк до 5 років без установленого місця роботи; 13 – з обмеженим правом роботи за спеціальністю на строк до 5 років без установленого місця роботи.

Лікар, який скористався новим спрощеним режимом одержання права на роботу, отримує таке право як лікар без спеціалізації. Однак, якщо під час роботи він виконає всі необхідні умови для визнання повного права на роботу, то може практикувати далі як спеціаліст. Якщо ж протягом 5 років лікар не здійснить спроб підтвердження за діючою процедурою, він втрачає обмежене право на роботу назавжди.

Після схвалення міністром рішення про визнання права на роботу видає Окружна Лікарська Рада. Строк ухвалення рішення – 14 днів. Лікарі, які хочуть працювати за спеціальністю, повинні звернутися до цього державного органу, щоб надати всі необхідні документи для визнання необмеженого права на роботу. Якщо Рада відмовиться видавати таке право, то лікар або лікар-стоматолог можуть продовжувати роботу на умовах дозволу Міністра охорони здоров’я в рамках спрощеної схеми із правом на обмежену практику.

Лікарське співтовариство продовжує негативно висловлюватися про рішення міністра щодо процедури надання іноземним лікарям OPWZ, а Головна Лікарська Палата (NIL) і зовсім наполягає на обов’язковій перевірці знань із польської медичної мови. Фактично керівництво NIL наполягає на додаванні обов’язкової умови – проведенні мовного іспиту для всіх кандидатів на OPWZ.

Така заява керівництва NIL викликала обурення в Міністерстві охорони здоров’я Польщі, яке, у свою чергу, пригрозило, що направить до суду скаргу на дії адміністрації NIL.
Подивимося, чим закінчиться це протистояння.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши