Обов’язкові курси теоретичної підготовки під час післядипломного стажування: дисципліни, оплата, іспити

Обов’язкові курси теоретичної підготовки під час післядипломного стажування: дисципліни, оплата, іспити

Післядипломне стажування – обов’язкова умова для отримання права на медичну практику в Польщі. Ми вже розповідали про те, як проходить співбесіда з керівництвом клініки, яка надає місця для післядипломного стажування лікарям-іноземцям; на яких умовах лікарі проходять стажування, у яких відділеннях та як відбувається контроль здобутих знань на спеціалізованому іспиті LEK.

Цього разу поговоримо про обов’язкові курси теоретичної підготовки під час післядипломного стажування. Їх організовують регіональні лікарські палати. Перелік обов’язкових дисциплін однаковий для всіх лікарських палат і включає такі дисципліни:

  • донорство крові та гемотерапія (трансфузіологія);
  • медичне право та юриспруденція;
  • медицина невідкладних станів;
  • ВІЛ/СНІД: профілактика зараження, діагностика та лікування.

До карантину лекції із цих дисциплін проводилися в лекційних аудиторіях лікарських палат або на кафедрах у клініках. Однак з уведенням обмежувальних заходів курси проводяться online на платформах Zoom, GoToMeeting, Google Meet тощо.

Після кожного курсу – залік у вигляді тестів. Із досвіду можемо сказати, що найбільш складний курс – це донорство крові та гемотерапія (трансфузіологія). Його тривалість – 5 днів, він включає такі теми, як безпека крові та її компонентів, раціональна трансфузіологія, принципи забору крові та визначення групової приналежності, побічні реакції та ін.

У Польщі трансфузіологія – досить розвинена та відрегульована частина медицини, і всім лікарям тією чи іншою мірою доводиться працювати із кров’ю та її компонентами. Тому даній дисципліні приділяється велика увага вже на етапі післядипломного стажування. Лікарі зобов’язані знати всі юридичні тонкощі оформлення замовлення на кров та її компоненти, а також усе, що стосується безпосередньо процесу трансфузії.

Медичне право та юриспруденція також важливі для польського лікаря дисципліни, особливо у світлі посилення кримінальної відповідальності за лікарські помилки. Крім того, лікарям усіх спеціальностей необхідні базові знання у сфері медицини невідкладних станів. Цей курс тривалістю 2 дні включає лекції на такі теми, як глікемічні порушення, ниркова недостатність, невідкладна кардіологія і т. д.

У деяких випадках за обов’язкові курси доведеться заплатити. Справа в тому, що лікарські палати мають право збирати оплату за організоване ними навчання. Оплатити курси може роботодавець – клініка, де лікар проходить стажування, але часто буває так, що лікареві доводиться платити з особистих коштів. Причому платять тільки лікарі-іноземці. Для тих, у кого є карта поляка, усі курси оплачує міністерство охорони здоров’я.

Вартість курсів теоретичної підготовки під час післядипломної стажування

Вартість курсів варіює від 100 до 300 зл. Але все-таки більшість курсів лікарські палати проводять безкоштовно. Інформація про проходження обов’язкового курсу та складання іспиту позначається в книжці стажиста, яку кожний лікар отримує в лікарській палаті перед початком післядипломного стажування.

Якщо лікар не склав іспит, то він може його перескласти. Другий раз іспит швидше за все буде проходити у вигляді співбесіди, і, як правило, викладачі налаштовані дуже лояльно. Тобто іспити з обов’язкових теоретичних дисциплін, включених до курсу післядипломного стажування, лікар-стажист складає в будь-якому разі. Але, безумовно, краще скласти з першого разу, тому до обов’язкових теоретичних курсів треба ставитися серйозно, адже ці знання потім знадобляться в роботі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши